هم رسان: مایکروسافت یکی از بزرگ ترین به روز رسانی‌های امنیتی خود در سال جاری را منتشر نموده که در آن 50 آسیب پذیری در محصولات این شرکت و 26 نقص موجود در فلش پلیر که با مرورگر آج همراه است برطرف شده است.

به گزارش هم رسان، این اصلاحیه‌ها شامل 14 بولتن امنیتی است که یکی از آن‌ها مختص فلش پلیر بوده و هفت عدد از آن‌ها نیز به عنوان بولتن‌های حیاتی و بحرانی رده بندی می‌شوند. این بولتن‌ها آسیب پذیری های موجود در ویندوز، اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت آج، مایکروسافت اکسچنج، مایکروسافت آفیس و خدمات و برنامه‌های وب مایکروسافت آفیس را برطرف می‌سازند.

patch_bandaid_wp_size
مهم‌ترین اصلاحیه‌ها به اینترنت اکسپلورر مربوط می‌شود که توسط بولتن امنیتی MS16-104 پوشش داده شده است.مایکروسافت آج (MS16-105)، مایکروسافت آفیس (MS16-107)، مایکروسافت گرافیک کامپوننت (MS16-106)، OLE Automation for VBScript Scripting Engine (MS16-116) و ادوب فلش پلیر (MS16-117) برنامه های تحت پوشش این اصلاحیه هستند.
این بولتن‌ها باید در اولویت اول کاربران و مدیران وب سایت‌ها قرار گیرند. علت هم این است که این آسیب پذیری ها می‌توانند با فریب کاربران به بازدید از وب سایت‌های هک شده و یا باز کردن فایل‌هایی خاص منجر به اجرای کد از راه دور شوند.

منبع: pcworld