هم رسان: اخیراً آسیب پذیری های امنیتی مهمی به نام Meltdown و Spectre در تراشه های اینتل شناسایی شدند. در حال حاضر شرکت های مختلف جهت اطمینان از امنیت و ایمنی داده های کاربران خود به روز رسانی های امنیتی را برای رفع این مشکل منتشر می کنند. مایکروسافت نیز برای رفع این آسیب پذیری به روز رسانی امنیت را منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش های جدید ظاهراً این شرکت پس از دریافت گزراش هایی از کاربران رایانه های مجهز به تراشه های AMD و اطلاعاتی از فریز شدن دستگاه مربوطه با این به روز رسانی مجبور به توقف این به روز رسانی برای این رایانه ها شده است.
دو آسیب پذیری Meltdown و Spectre این امکان را برای مهاجمان فراهم خواهند کرد تا با سوءاستفاده از عملیات پردازشی متوازی به رمزهای عبور و کلیدهای رمزنگاری دستگاه های الکتریکی مانند رایانه ها و گوشی های هوشمند دسترسی پیدا کنند.

مایکروسافت اعلام کرده هم اکنون با همکاری AMD در حال حل مشکل فریز شدن هستند و این به رو رزسانی به زودی دوباره در دسترس دارندگان دستگاه های AMD قرار خواهد کرفت.
مایکروسافت برای اطلاع از این مسئله تحقیقاتی را انجام داده و متوجه شده این مشکل به این دلیل رخ داده که برخی از تراشه های AMD با اسناد فنی که AMD پیش از این به مایکروسافت ارائه داده همخوانی نداشته و همین مسئله موجب شده تا مایکروسافت نتواند پچ امنیتی مناسب را برا ی این دستگاه ها ارائه کند.