هم رسان: آیا می دانستید مایکروسافت در حال توسعه یک کاور لمسی یا همان تاچ کاور برای آی پد است؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، مایکروسافت به تازگی این مسئله را فاش کرده و اعلام نموده در حال ساخت نمونه ای از تاچ کاورهای محبوب خود برای آی پد است که بدون شک یکی از محبوبترین و پرفروشترین تبلت های موجود در بازار است.
این خبر توسط خود شرکت منتشر شده و مایکروسافت در یک صفحه دانلود اسناد مربوط به باطری های لیتیومی از یک “تاچ کاور آی پد (مدل 1719) اسرارآمیز یاد کرده است. مایکروسافت این فایل را در بهار سال جاری در سایت خود قرار داده است.

مدتی از زمان انتشار اولیه این اسناد می گذرد و هنوز مشخص نیست مایکروسافت چه زمانی قصد دارد این تاچ کاور مخصوص را عرضه کند و چرا تاکنون این کار را انجام نداده است.
در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره این قطعه جانبی وجود ندارد، به جز اینکه ظاهراً این تاچ کاور دارای یک باطری است و در نتیجه به احتمال زیاد از طریق بلوتوث به آی پد متصل خواهد شد. همه ما می دانیم آی پد پورت اختصاصی سرفیس که برای سخت افزارهای خود مایکروسافت استفاده می شود را ندارد.
عرضه یک نسخه مخصوص از تاچ کاور سرفیس آزمایش شده و جواب پس داده برای آی پد از نظر تجاری برای مایکروسافت بسیار به صرفه خواهد بود، مخصوصاً با توجه به این که اپل صفحه کلیدهای هوشمند خود را برای آی پد معمولی به فروش نمی رساند.
مایکروسافت تاکنون مطلبی درباره این خبر منتشر نکرده و در نتیجه هنوز مشخص نیست این قطعه جانبی در چه زمانی و با چه قیمتی عرضه خواهد شد.