هم رسان: هفته گذشته شاهد معرفی اسپیکر کورتانا در قالب Harman Kardon Invoke بودیم و حالا اطلاعاتی درباره هوم هاب مایکروسافت (Microsoft HomeHub) منتشر شده که نشان می دهد شرکت از آن برای رقابت با دستگاه‌های آمازون اکو استفاده خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، طبق گزارش اخیر Verge،  هوم هاب برای ایجاد یک فضای دوست داشتنی به جای یک رایانه طراحی شده و می‌تواند قابلیت دسترسی اشتراکی به تقویم‌ها، اپلیکیشن ها و غیره را ارائه دهد.
سایت Verge تصاویری مفهومی از شکل ظاهری و نحوه عملکرد آن دریافت کرده است. این دستگاه صفحه نمایش رضایت بخشی دارد که همیشه روشن است. می‌توانید در تصویر بالا عکسی از آن را ببینید.

هوم هاب مایکروسافت از دستورهای صوتی کورتانا پشتیبانی می‌کند و این مسئله را می‌توان در طیف وسیعی از قابلیت‌ها مورد استفاده قرار داد که از آن جمله می‌توان به جست وجوی صوتی، تماس گرفتن و تماس‌های ویدئویی و غیره اشاره کرد.
ظاهراً این قابلیت جدید در ویندوز 10 هم به تازگی به کار گرفته خواهد شد. هوم هاب در به روزرسانی نرم افزاری شهریور به سیستم عامل اضافه خواهد شد، این مسئله به کاربران اجازه می‌دهد ویندوز 10 را به یک هوم هاب تبدیل کنند.
انتظار می‌رود در اواخر این ماه اطلاعات بیشتری درباره هوم هاب مایکروسافت به دست آوریم زیرا شرکت یک رویداد فناوری صوتی خاص را در روزهای آینده در شانگهای برگزار خواهد کرد.