هم رسان: مایکروسافت از پشتیبانی مرورگر مایکروسافت اج در پلت فرم‌های آی او اس اپل و اندروید گوگل خبر داد. این شرکت همچنین از ارائه مایکروسافت لانچر با قابلیت‌های جدید برای اندروید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، اپلیکیشن مایکروسافت اج برای اندروید و آی او اس دارای قابلیت‌های مشابه با نسخه ویندوزی این مرورگر است. از جمله قابلیت‌هایی مانند Reading List (فهرست مطالبی که می‌خواهید بعداً به صورت آفلاین بخوانید)، علاقه مندی ها و … .
این اپلیکیشن برای آی او اس هم اکنون برای تعداد محدودی از افراد در سیستم TestFlight اپل در دسترس قرار گرفته و اپلیکیشن اندرویدی آن نیز به زودی از طریق Play Store Early Access در دسترس قرار می‌گیرد. این شرکت اعلام کرده است: «مطابق با رویکرد مهندسی ما در ویندوز 10، با توجه به بازخوردهای موجود این اپلیکیشن را مرتب با قابلیت‌ها و اصلاحات جدید به روز رسانی خواهیم کرد. پس از بررسی نظر سنجی‌ها و بازخوردها و اطمینان از کیفیت عالی این برنامه آن را برای دانلود در دسترس عموم قرار می‌دهیم – هدف ما این است که این کار را تا پایان امسال عملی کنیم.»

نسخه آی او اس مایکروسافت اج هم اکنون به صورت نسخه بتا در دسترس قرار گرفته و در صورت تمایل می‌توانید نسخه پیش نمایش این برنامه را در TestFligh اپل امتحان کنید. کاربران اندرویدی نیز می‌توانند برای آزمایش نسخه بتا این اپلیکیشن که به زودی در دسترس قرار می‌گیرد ثبت نام کنند.
برنامه جدید مایکروسافت لانچر نیز قابلیت های جدیدی را برای دستگاه اندرویدی به ارمغان می‌آورد؛ دانلود نسخه پیش نمایش این برنامه هم اکنون از طریق گوگل پلی استور در دسترس است.
شما می‌توانید برای مطالعه کامل جزییات برنامه اج در اندروید و آی او اس و همچنین مایکروسافت لانچر اندروید به وب سایت رسمی مایکروسافت مراجعه کنید.