هم رسان: این روز ها، شاید کروم یکی از محبوب ترین مرورگرها در دستگاه های موبایلی باشد اما به نظر می رسد که مایکروسافت می تواند به زودی از این مرورگر سبقت بگیرد. احتملاً شنیده اید که مایکروسافت اخیراً نسخه اندرویدی مرورگر اج را منتشر کرده است و ظاهراً این اقدام مایکروسافت ، انتخاب هوشمندانه ای بوده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با توجه به آمار به دست آمده از فروشگاه گوگل پلی، ظاهراً نسخه اندوریدی مرورگر اج از هفته گذشته تا کنون از مرز یک میلیون دانلود عبور کرده است. این مسئله می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که بسیاری از کاربران اندرویدی درباره ی عملکرد این مرورگر در گوشی های خود کنجکاو بوده اند.


همچنین با درنظر گرفتن این نکته که ویندوز ، محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ در جهان است، احتمالاً توانایی همگام سازی قابلیت های نسخه موبایلی مرور گر اج با ویندوز 10 می تواند ویژگی مثبتی برای این مرورگر به حساب آید. مایکروسافت با ارائه ی مرورگر اینترت اکسپلور در گذشته نقد های بسیاری را دریافت کرد و اکنون مرورگر اج نشان دهنده ی مسیر جدیدی برای این شرکت است و محبوبیت این مرورگر در میان کاربران اندرویدی می تواند نوید خوبی برای مایکروسافت باشد.
البته تعداد آمار دانلود تنها یک طرف قضیه است.پرسش مهم تری که مطرح می شود این است که چه تعداد از کاربران از اج به عنوان مرورگر اصلی خود در آینده نیز استفاده خواهند کرد. پرسشی که پاسخ آن در آینده مشخص خواهد شد.