هم رسان: اپلیکیشن MS Paint تقریباً تنها برنامه‌ای است که با تمامی نسخه‌های ویندوز ارائه شده است. اگرچه به سختی می‌توان این برنامه را یک ابزار ویرایش تصویری قوی نامید، اما از قابلیت‌های خوبی برای این کار برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر می‌رسد مایکروسافت به این نتیجه رسیده که اپلیکیشن Paint دیگر ارزش تکرار در ویندوزهای جدید را ندارد.
طبق اظهارات مسئولین مایکروسافت به احتمال زیاد این برنامه در به روزرسانی بعدی ویندوز 10 وجود نخواهد داشت. قرار است این به روزرسانی جدید با نام Creators Update در پائیز امسال منتشر شود. صفحه پشتیبانی مایکروسافت می‌نویسد: «در به روزرسانی پائیزه Creators Update ویندوز 10 ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیر یا از نسخه فعلی محصول حذف شده‌اند (Removed) و یا در نسخه ارائه شده فعال نیستند و ممکن است در نسخه‌های آینده حذف شوند (Deprecated).

Paint در این فهرست برنامه Paint نیز دیده می‌شود که با عبارت Deprecated علامت گذاری شده و طبق گزارش مایکروسافت ممکن است در نسخه بعدی ویندوز حذف شود. توجه داشته باشید مایکروسافت از «ممکن است» استفاده کرده که این به این معنا است که این احتمال وجود دارد که مایکروسافت تصمیمات خود را تغییر دهد.
با توجه به اعتراضاتی که در پی اعلام این خبر شاهد بودیم، این امکان وجود دارد که مایکروسافت با تصمیم به حفظ این برنامه در ویندوز خواست طرفداران را قبول کند.