هم رسان: مایکروسافت از همکاری خود با شرکت خودروسازی بی ام و برای راه اندازی سرویس «اسکایپ«در خودروهای این شرکت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، برنامه Skype for Business در آینده‌ای نزدیک در خودروهای بی ام و با سیستم iDrive فعال خواهد شد. دارندگان این خودروها با استفاده از این امکان می‌توانند جلسات خود را در خودروی خود و از طریق سیستم سرگرمی خودرو برگزار کنند. در حال حاضر بی ام و یکی از اولین شرکت‌های خودرو سازی است که سرویس‌های آفیس 365 را در خودروهای خود ارائه می‌دهد.
«Dieter May» معاون ارشد بخش محصولات و خدمات دیجیتال بی ام و می‌گوید: «ادغام قابلیت‌های سودمند در خودرو (مانند سرویس Skype for Business و Exchange و همچنین خدمات شخصی سازی شده و متنی به خریداران کمک خواهد کرد تا کارها و برنامه‌های روزانه خود را هنگامی که در جاده هستند نیز اجرا کنند.»

مایکروسافت و بی ام و سال گذشته نیز برای ساخت پلت فرمی به نام Open Mobility همکاری کردند. این پلت فرم، خودروهای بی ام و را به سرویس Azure مایکروسافت متصل می‌کند که توانایی پردازش‌های سنگین در پشت صحنه را دارد.
بی ام و در رویداد سالانه Innovation Days خود در شیکاگو اعلام کرد تصمیم دارد برنامه Skype for Business را به خودروهای مجهز به سیستم iDrive خود بیاورد. این برنامه ابتدا در کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس راه اندازی خواهد شد و کشورهای دیگر نیز به زودی این قابلیت را دریافت خواهند کرد.
این سیستم زمان جلسات را به کاربران اعلام می‌کند و حتی این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا بدون وارد کردن شماره کنفرانس با افرادی که قرار است در این جلسه حضور یابند تماس بگیرند. همچنین وعده داده شده این برنامه یکپارچه سازی بهتری را با تقویم‌ها، مخاطبین و فهرست کارهای مربوطه در سرویس Exchange مایکروسافت داشته باشد.