هم رسان: آمازون و مایکروسافت اعلام کردند دستیارهای دیجیتالی آن‌ها در حال حاضر قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند و الکسای آمازون بعد از این می‌تواند با کورتانای مایکروسافت صحبت کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، شما می‌توانید از کورتانا برای دسترسی به قابلیت‌های الکسا در دستگاه ویندوزی خود و از الکسا برای دسترسی به کورتانا در دستگاه آمازونی خود استفاده کنید.
مشتریان الکسا پس از این می‌توانند به قابلیت‌های بی نظیر کورتانا از قبیل ثبت یک قرار ملاقات و دسترسی به تقویم کاری، یادآوری انجام خرید در مسیر خانه و یا خواندن ایمیل‌ها با استفاده از صدای خود دسترسی داشته باشند. همچنین مشتریان کورتانا نیز می‌توانند از الکسا برای کنترل دستگاه‌های خانگی هوشمند، خرید از Amazon.com، ارتباط با بیش از 20 هزار قابلیت ایجاد شده توسط توسعه دهندگان متفرقه و موارد دیگر استفاده کنند.

«ساتیا نادلا» مدیر عامل مایکروسافت می‌گوید: «اطمینان از اینکه کورتانا در همه جا و از طریق هر دستگاهی در دسترس مشتریان ما خواهد بود، اولویت اصلی ما است. انتقال دانش کورتانا، ادغام آفیس 365، تعهدها و یادآوری‌های کورتانا به الکسا یک گام بزرگ در رسیدن به این هدف است.»