هم رسان: استدیو Deep Silver و 4A Games از انتشار نسخه جدید سری بازی‌های Metro به نام Metro Exodus در پاییز سال آینده میلادی خبر داد و اعلام کرد این بازی در پلت فرم‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و سیستم‌های رایانه شخصی اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، استدیوهای مذکور این خبر را طی رویداد سالانه Game Awards 2017 اعلام کردند و تریلر جدیدی از این بازی به نام Aurora را نیز منتشر کردند. علاقه مندان می‌توانند با مشاهده این تریلر نیم نگاهی به این بازی داشته باشند. «آندری پوکوروف» کارگردان و مؤسس 4A Games می‌گوید: «واکنش طرفداران به معرفی Metro Exodus در نمایشگاه E3 بی نظیر بود و ما از این مسئله بسیار هیجان زده بودیم. از اینکه برای دریافت اخبار جدید زمان زیادی را منتظر بوده‌اید، بسیار پوزش می‌طلبیم، اما مطمئن باشید که در ماه‌های آینده خبرهای زیادی را از ما خواهید شنید.»

تریلر Aurora دوره پیش از رستاخیز در مسکو را نشان می‌دهد، سرزمین خشنی که در یک زمستان هسته‌ای بی پایان اسیر شده است. بازماندگان نا امیدی که در زیر ویرانه‌های Metro زندگی می‌کنند، امیدی به زندگی در مسکو ندارند به جز یک نفر به نام آرتیوم (Artyom).
بازیکنان در نقش آرتیوم ، باید از Metro فرار کنند و گروهی از Spartan Ranger ها را در یک سفر باورنکردنی و در جست وجوی زندگی جدید در شرق رهبری کنند. این داستان هیجان انگیز در تمامی طول سال رخ خواهد داد و شما می‌توانید تغیر فصل‌ها را در آن مشاهده کنید. داستان این بازی از رمان‌های پر فروش و محبوب Metro 2033 و Metro 2035 نوشته «دیمیتری گلوکوفسکی» الهام گرفته شده است.