هم رسان: بازی Metro Exodus در حال حاضر به عنوان یکی از بازی های تیراندازی اول شخص توسط استدیو اوکراینی Malta-based studio 4A Games در دست توسعه است. این بازی رسماً در تاریخ 3 اسفند امسال عرضه خواهد شد و علاقه مندان می توانند از این تاریخ آن را برای رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این بازی در سبک بقا و وحشت طراحی شده و شامل عناصر مخفی نیز می شود و داستان آن در دوره ی آخر الزمان روایت می شود. در طول بازی بازیکنان می بایست با خطرات جدیدی روبرو شوند و در برابردشمن و موجودات جهش یافته ایستادگی کنند.داستان این بازی در سال 2036 ، دو سال پس از رویداد Metro: Last Light و 23 سال پس از نابودی زمین در جنگ اتمی روایت می شود.

تریلر گیم پلی Metro Exodus در نمایشگاه E3 2018همچون دو نسخه ی قبلی ، بازیکنان در این بازی در نقش آرتیوم 23 ساله قرار می گیرند. وی از مترو مسکو فرار کرده و در سفری به همراه Spartan Rangers به سمت شرق می رود. داستان بازی در طول یک سال اتفاق می افتد و با زمستان هسته ای آغاز می شود. شخصیت اصلی دیگر بازی، آنا نیز که در نسخه ی قبلی بازی حضور داشت و از کتاب Metro 2035 الهام گرفته شده است به عنوان همسر آرتیوم نقش آفرینی خواهد کرد.”