هم رسان: ظاهرا حملات باج افزاری یکی از رایج ترین حملات سایبری است که ما در حال حاضر شاهد آن هستیم. در این گونه حملات در اصل هکر وارد سیستم شما می شود و فایل های موجود در سیستم شما را رمزگذاری کرده و بر روی آنها قفل می گذارند، و تنها در صورت پرداخت یک باج می توانید این قفل را از روی فایل های خود بردارید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، با این حال شرکت امنیتی McAfee معتقد است که قربانیان این نوع هک ها نباید به فکر پرداخت باج باشند. مسئولین این شرکت بر این باورند که پرداخت باج لزوما چیزی را برای کاربر تضمین نمی کند و حتی ممکن است این کاربر را به عنوان یک اولویت برای هکرها معرفی کند، چرا که این قربانیان به راحتی تسلیم می شوند و پول درخواستی را پرداخت می کنند.

McAfee قربانیان هک را از پرداخت باج منصرف می کند«آناند رامامورتی» مدیر عامل McAfee South Asia در مصاحبه ای با IANS گفت:” اجرای درخواست هکرها لزوما همکاری و موافقت هکرها را تضمین نمی کند. در بسیاری از موارد، احتمال دریافت کلید رمزگشایی تقریبا صفر است. اما می توان با اطمینان گفت که قربانیانی که باج خواسته شده را پرداخت می کنند، به اهداف طلایی برای هکرها تبدیل می شوند چرا که به راحتی مبلغ خواسته شده در آینده را نیز پرداخت خواهند کرد.”
رامامورتی همچنین درباره افزایش سریع تهدیدات امنیت سایبری صحبت کرد و اعلام کرد ده سال پیش آزمایشگاه های McAfee روزانه تنها با 25 تهدید دست و پنجه نرم می کردند در حالیکه در حال حاضر روزانه باید 500 هزار مورد را مورد بررسی قرار دهند.