هم رسان: یکی از شکایت هایی که برخی کاربران در رابطه با مک بوک پروهای جدید اپل داشتند این است که این لپ تاپ ها از رم 32 گیگابایتی پشتیبانی نمی کنند. بالاترین ظرفیتی که کاربران می توانند استفاده کنند 16 گیگابایت است، این مقدار برای بسیاری از کاربران معمولی مناسب است اما با توجه به این که خریدار لپ تاپ های مک بوک “پرو” اغلب افراد حرفه ای هستند بنابراین به رم بیشتری نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اپل پیشتر اعلام کرده بود که پشتیبانی از 32 گیگابایت رم ممکن است به باتری لپ تاپ آسیب وارد کند و همچنین نیازمند تغییر لاجیک بورد لپ تاپ است، اما طبق گزارش های جدید به نظر نمی رسد که این لپ تاپ ها امسال وارد بازار شوند. گزارش مالی سه ماهه اخیر اینتل نشان می دهد که این شرکت در نظر دارد عرضه ی تراشه های دارای پردازنده 14 نانومتری را ادامه دهد و در نتیجه تولید حجم بالای تراشه های 10 نانومتری تنها در سال 2019 قابل انتظار خواهد بود.

احتمال عرضه مک بوک پرو با رم 32 گیگابایتی در سال 2019بدین ترتیب در صورتی که اپل تصمیم به پشتیبانی از رم 32 گیگابایت در مک بوک پرو داشته باشد، این امر ممکن است در سال 2019 اتفاق بیافتد. این به این خاطر است که پردازنده های 10 نانومتری Cannon Lake اینتل از حافظه LPDDR4 پشتیبانی می کنند که پشتیبانی از رم 32 گیگابایتی را ممکن می سازد. همچنین گفته می شود پردازنده های جدید گرمای کمتری تولید می کنند و مصرف باتری کمتری دارند و در نتیجه می تواند نگرانی هایی که اپل پیش از این به آنها اشاره کرده بود را برطرف کند.
البته در حال حاضر نمی توان با اطمینان گفت که تاخیر در عرضه ی پردازنده های 10 نانومتری اپل روی عرضه ی مک بوک پروهای 32 گیگابایتی تاثیر خواهد داشت یا خیر. افزون بر اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل از رم 32 گیگابایت پشتیبانی کند ، حتی اگر پردازنده های 10 نانومتری جدید ارائه شود با این حال همچنان امید می رود که این لپ تاپ ها به بازار بیاید.