هم رسان: مسئولین ایالت کالیفرنیا پیش از این به چندین شرکت اجازه داده بود تا ماشین های خودران خود را در خیابان های عمومی ایالت تست کنند، به نظر می رسد که یک شرکت جدید نیز به لیست قبلی اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت ارائه دهنده سرویس اشتراک گذاری خودرو Lyft در حال حاضر موفق به کسب مجوز برای تست ماشین های خودران خود در جاده های عمومی کالیفرنیا شده است. اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا به Lyft اجازه داد تا تست های خود را انجام دهد. شاید بعضی از خوانندگان از شنیدن این که Lyft در حال حاضر در زمینه ماشین های خودران کار میکند، تعجب کنند. اما باید بگوییم که این شرکت در اوایل سال جاری یک مرکز توسعه تکنولوژِی خودران به راه انداخته است.
شرکت های زیادی تاکنون مجوز تست ماشین های خودران را از اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا گرفته اند، که از آن جمله می توان به شرکت های Lyft rival Uber, Waymo, Tesla, Ford و Mercedes Benz اشاره کرد.

با توجه به این که Lyft اکنون مجوز تست خودروهای خودران را در جاده های عمومی به دست آورده است، به نظر نمی رسد که مدت زمان زیادی از شروع این کار گذشته باشد. بلندپروازی های Lyft در زمینه خودروهای خودران بر هیچ کس پوشیده نیست. این شرکت اعلام کرده است که در حال همکاری با دیگر شرکت های توسعه دهنده تکنولوژی خودران است تا بتواند خودروهای خودرانی تولید کند که بر اساس پلتفرم خود Lyft حرکت می کنند.
تصمیم برای به دست آوردن مجوز انجام تست ها به تنهایی همچنین حاکی از این است که Lyft قصد دارد نقش بزرگتری در توسعه تکنولوژی خودران ایفا کند و امیدوار است که در نهایت این تکنولوژی برای پلتفرم شرکت مورد تائید قرار بگیرد.