هم رسان: لوتوس به تازگی از مدل جدید خودروی Exige Cup 430 به نام Type 25 رونمایی کرده است. این مدل ” بهترین مدل Exige” لقب گرفته و تنها 25 نمونه از آن به صورت دستی در Norfolk ساخته خواهد شد. هر یک از نمونه ها با ویژگی های منحصر به فرد و طراحی سفارشی داخلی و خارجی همراه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این خودرو ها در دو رنگ سبز و سفید طراحی خواهند شد که این رنگ ها با هدف یادبود خودروهای مسابقه ای لوتوس انتخاب شده است که توانستند فصل مسابقات 1963 را تحت سلطه ی خود درآورند.

خودروی دست ساز لوتوس Exige Cup 430 Type 25 معرفی شدنیروی لازم برای به حرکت درآوردن خودروی Type 25 از یک موتور 3.5 لیتری V6 با قدرت 430 اسب بخار و 440 نیوتون متر گشتاور تامین می شود. این خودرو می تواند در عرض 3.2 ثانیه به شتاب 60 مایل در ساعت برسد.
هر 25 نسخه از مدل دارای شماره ی شناسایی خاص و پلاک هستند که شماره ی ساخت آنها را نشان می دهد. خودرو ها به صورت استاندارد با دنده ی دستی 6 سرعته و سیستم کنترل کشش قابل قبول ارائه خواهند شد و مجهز به میله های موج گیر Eibach قابل تنظیم در جلو و عقب خودرو و همچنین تایر های Pilot Sport Cup 2 هستند.