هم رسان: در اوایل ماه مارس زمانی که اپل یک آیپد 9.7 اینچی ارزان قیمت رونمایی کرد، شرکت قطعات جانبی جدیدی نیز برای آن معرفی کرد. این تجهیزات جانبی شامل قلم استایلوس Logitech Crayon است که برای استفاده با آیپد ها طراحی شده است و نکته مهم در این قلم استایلوس این است که از قیمت پایین تری نسبت به Apple Pencil برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، باید به اطلاع افراد علاقمند به این قلم برسانیم که این قلم در حال حاضر آماده خرید است. اما یک مشکل وجود دارد و آن این است که به نظر می رسد این قلم بیشتر برای دانش آموزان و افرادی که در کار آموزش هستند، طراحی و ساخته شده است، زیرا تنها در کانال Education اپل عرضه شده است. به احتمال زیاد مقرون به صرفه بودن این قلم برای جلب توجه دانش آموزان و مدارسی است که علاقه زیادی به این نوع از تجهیزات جانبی دارند اما توان مالی خرید تجهیزات گران قیمت را ندارند.

در صورت تمایل به خرید این قلم می توانید با پرداخت تنها 49 دلار صاحب یکی از این قلم ها شوید که ارزان تر از Apple Pencil است، Apple Pencil حتی در کانال های Education اپل با قیمت 89 دلار عرضه شده ایت البته در قلم استایلوس جدید تغییراتی وجود دارد برای مثال این قلم تمامی قابلیت های Apple Pencil را ندارد، اما از قابلیت شناسایی شیب و حساسیت به فشار برخوردار است که می تواند کارهای زیادی را انجام دهد.
این قلم همچنین مجهز به یک باطری با عمر 8 ساعت است و تنها 2 دقیقه شارژ کافی است که بتوانید مجددا از آن برای نیم ساعت دیگر استفاده کنید. هنوز مشخص نیست که آیا اپل و Logitech قصد دارند که این محصول را در اختیار مشتریان غیر آموزشی قرار دهند یا خیر، اما سخنگوی Logitech در بیانیه ای در Cult of Mac اعلام کرده است:”ما درباره برنامه های آینده محصولات خود اظهار نظر نمی کنیم.”