هم رسان: اگر شما هم گوشی آیفونی دارید که پرُ شده و به دنبال ایجاد فضایی خالی برای ذخیره اطلاعات در آن هستید، با روشی ساده می‌توانید این کار را انجام دهید.


به گزارش هم رسان، این ترفند، تنها بر روی آیفونی نتیجه می‌دهد که فضای خالی بسیار کمی داشته باشد. در ابتدا باید بدانید که حافظه گوشی شما چقدر جا دارد. برای این کار به ترتیب به Settings > General > Usage، بروید و سپس تلاش کنید تا یک فیلم از آیتونز (iTunes)، کرایه (rent) کنید. البته حجم فیلم انتخابی شما باید بیشتر از فضای خالی گوشی‌تان باشد. برای مثال، اگر شما 500 مگابایت فضای خالی دارید، باید فیلمی مثل Bridge of Spies را کرایه کنید که آن 5.79 گیگابایت حجم دارد.

635950327672606637-Apple-iPhone-SE-or-iPhone-6s-5s-Hero
شما باید از طریق نرم افزار آیتونز گوشی خود به کرایه فیلم بپردازید و از آیتونز مک یا پی سی استفاده نکنید؛ مگر اینکه واقعاً بخواهید آن فیلم را تماشا کنید. هنگامی که شما بر روی کلمه Rent کلیک می‌کنید، علامت بارگذاری فیلم ظاهر می‌شود اما بعد از آن با پیام «عدم وجود فضای خالی کافی برای دانلود فیلم مورد نظر» روبرو خواهید شد. سپس برای مدیریت میزان حافظه، از شما خواسته می‌شود به Settings بروید.
در این مرحله بر روی Settings ضربه زده و در همین لحظه مشاهده می‌کنید که میزان فضای خالی حافظه گوشی‌تان بیشتر از قبل شده است و حتی تکرار این روند فضای خالی گوشی‌تان را بیشتر و بیشتر می‌کند. به نظر می‌رسد آنچه این سیستم انجام می‌دهد، حذف فایل‌های غیرضروری برنامه‌های نصب شده است تا جای کافی برای نصب فیلم فراهم شود. البته نیاز نیست نگران باشید. هرچقدر هم که فضای کافی برای این فیلم در گوشی‌تان ایجاد کنید، تا بر روی Rent کلیک نکنید آن فیلم بر روی گوشی‌ ذخیره نخواهد شد.

منبع : Betanews