قابلیت جدید تلگرام؛ امکان اشتراک گذاری لحظه‌ای موقعیت مکانی

هم رسان: یکی از مزایای گوشی‌های هوشمند امروزی این است که مجهز به حسگرهای GPS هستند و این امکان را فراهم می‌کنند تا موقعیت مکانی ما در گوشی نمایش داده شود. این قابلیت زمانی که از نقشه‌ها استفاده می‌کنیم بسار مفید است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، کاربرد دیگر این قابلیت در برنامه‌های دیگری مانند مسنجر است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند موقعیت مکانی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
برخی از برنامه مانند فیس بوک مسنجر این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا موقعیت مکانی خود را به صورت لحظه‌ای با کاربران دیگر اشتراک گذاری کنند. تلگرام نیز در به روز رسانی اخیر خود این قابلیت را به این برنامه اضافه کرده است.

قابلیت جدید تلگرام؛ امکان اشتراک گذاری لحظه‌ای موقعیت مکانیتلگرام گفته است: «با به روز رسانی برنامه خود به نسخه 4.4 می‌توانید موقعیت کنونی خود را به صورت لحظه‌ای در هر گفتگویی به اشتراک بگذارید. این قابلیت در زمان‌هایی که آماده رفتن به یک قرار ملاقات هستید یا سعی دارید برنامه خود را برای رفتن به یک رویداد بزرگ با دوستانتان هماهنگ کنید می‌تواند کارایی داشته باشد. به جای اینکه هر دقیقه موقعیت مکانی خود را ارسال کنید می‌توانید موقعیت مکانی لحظه‌ای خود را به مدت 15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذارید.»
علاوه بر اضافه شدن قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی، در این به روز رسانی برنامه مدیا پلیر تلگرام طراحی جدیدی پیداکرده و همچنین برنامه از زبان‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند.