هم رسان: عرضه آیفون 10، سال گذشته به دلیل مسائل مربوط به Face ID با مشکل روبه رو شد اما گوشی های امسال اپل از نظر تولید Face ID مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش وب سایت کره ای The Investor به نظر می رسد اپل در نظر دارد از ال جی برای تولید حسگرهای مورد نیاز Face ID آیفون های امسال کمک بگیرد.
به گفتهٔ این وب سایت کره ای ظاهراً اپل در ازای پرداخت مبلغ بسیار بالایی به ال جی از این شرکت درخواست کرده در تأمین تجهیزات لازم برای اجرای سیستم Face ID به اپل کمک کند. به نظر می رسد ال جی اخیراً رگولاتری را تنظیم کرده که نشان می دهد این شرکت در نظر دارد امکانات بیشتری را برای ماژول دوربین گوشی ها و نسل بعدی محصولات ماژول خود ارائه دهد اما این شرکت مشخص نکرده چگونه می خواهد سرمایه این اقدامات را تأمین کند و همین امر موجب تقویت گمان زنی ها درباره سرمایه گذاری اپل شده است.


همچنین گفته شده قطعات Face ID تنها منحصر به گوشی های آیفون نمی شوند بلکه طبق شایعات در آی پدهای 2018 اپل نیز استفاده خواهند شد.
اولین باری نیست که گفته می شود اپل در شرکت ال جی سرمایه گذاری کرده است. پیش از این نیز گزارش شده بود اپل به منظور تأمین صفحه نمایش اولد گوشی های آیفون بعدی خود در ال جی سرمایه گذاری کرده است.
در هر حال نمی توان تا تأیید رسمی این خبر از صحت آن اطلاع پیدا کرد گرچه این اقدام برای اپل (یا هر شرکت دیگری) جهت گسترش زنجیره محصولات خود و جلوگیری از مشکلات مربوط به تأمین قطعات امری غیرطبیعی نخواهد بود. با این وجود ابتدا باید دید وضعیت عرضه آیفون 10 امسال چگونه خواهد بود تا بتوان پیش بینی کرد که این سرمایه گذاری تا چه میزان می تواند مؤثر واقع شود.