هم رسان: طبق شایعات، گوشی ال جی جی 7 (LG G7) در کنگره جهانی موبایل 2018 (MWC) رونمایی نخواهد شد، در عوض گفته می شود که ال جی از نسخه ی به روز رسانی شده ال جی وی 30 با قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی رونمایی خواهد کرد. در خبرهای قبلی اشاره شده بود که دوربین این گوشی احتمالاً مجهز به لنزهای پیشرفته Lens-like گوگل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به نظر می رسد که شایعات درست بوده است چرا که ال جی اعلام کرده “نسخه 2018 ال جی وی 30″ با تعدادی از فناوری های هوش مصنوعی همراه خواهد بود و برخی از آنها در دوربین گوشی و برخی در دیگر قسمت های گوشی به کار می رود.
از جمله ی این قابلیت ها می توان به ” نسل بعدی ” تشخیص تصویر اشاره کرد که می تواند اشیا را شناسایی و آنالیز کند و به کاربر بهترین حالت عکاسی را توصیه کند.

قابلیت های دیگر شامل اسکن کد QR، جستجوهای اولیه تصاویرو همچنین گزینه های خرید است. همچنین نسخه ی انحصاری فرمان صوتی ال جی نیز در کنار گوگل اسیستنت در این گوشی معرفی می شود و کاربران می توانند با استفاده از این دو فناوری، فرمان های بسیاری مانند عکاسی یا فیلم برداری را با گوشی خود اجرا کنند.
به گفته ی ال جی، این شرکت بیش از یک سال است که درباره ی نحوه ی اجرای هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند تحقیق می کند؛ مدت ها قبل از معرفی LG ThinQ در نمایشگاه CES 2018. این تحقیقات اساساً بر ایجاد محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی با هدف ارائه ی تجربه کاربری منحصر به فرد و همچنین تمرکز بر دوربین و تشخیص صدا متمرکز بوده است. نتیجه این تحقیقات ارائه ی مجموعه ای از فناوری های هوش مصنوعی است که هم راستا با نیازها و الگوهای مصرف مشتریان امروز است.