هم رسان: با برگزاری نمایشگاه CES، معمولاً شاهد معرفی محصولات جدیدی از سوی شرکت ها هستیم به ویژه زمانی که نوبت به نمایشگرها می رسد، شرکت ها معمولاً از نمایشگرهای بزرگتر، سبک تر و با وضوح بالاتری رونمایی می کنند. ال جی به تازگی نمایشگر جدیدی را معرفی و ادعا می کند اولین نمایشگر 88 اینچی 8K دنیا است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، انتظار می رود کیفیت 4K در سال های آینده تبدیل به یک استاندارد در نمایشگرها شود و جای تعجب ندارد که کیفیت 8K نیز کم کم در سال های آینده تبدیل به استانداردی جدید خواهد شد. به گفته ی ال جی، جدیدترین نمایشگر این شرکت تصاویر را با وضوح 7680×4320 ارائه می دهد، وضوحی 16 برابر بالاتر از کیفیت فول اچ دی و چهار برابر بیشتر از UHD.
ال جی همچنین با افتخار اعلام کرده است به دلیل استفاده از فناوری اولد، توانسته اند نمایشگر 88 اینچی 8K را با ضخامت کمتری تولید کنند چراکه نمایشگرهای اولد از خود نور ساطع می کند (self-emissive) و همانند نمایشگرهای ال سی دی به نور پس زمینه نیازی ندارند. بدین ترتیب این نمایشگرها به قطعات کمتری نیاز دارند که به کاهش هزینه ها و در عین حال مصرف کمتر انرژی کمک می کند.

« این- بیونگ کانگ »، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری نمایشگر ال جی در این رابطه گفته است: ” تولید موفقیت آمیز اولین نمایشگر اولد 8K نقطه عطفی برای شکوفایی دوره 8K است و پتانسیل بسیار بالای اولد را نمایان می کند. فناوری اولد قطعاً از فناوری های پیشرو در نسل آینده است و به همین دلیل، ال جی دیسپلی تحقیقات و توسعه ی خود در زمینه اولد را سرعت بخشیده تا محصولات متفاوتی را به مشتریان و بازار عرضه کند.”
ال جی این فناوری را در نمایشگاه CES 2018 به نمایش خواهد گذاشت. در حال حاضر قیمت و نحوه ی توزیع این نمایشگر نامشخص است، گرچه معمولاً این نوع فناوری ها بیشتر در حد یک مدل مفهومی هستند تا محصولی آماده فروش.