هم رسان: سامسونگ پتنتی را برای نمایشگرهای رول شونده به ثبت رسانده و با توجه تلاش های سامسونگ برای طراحی نمایشگرهای قابل انعطاف / تاشو، این پتنت نیز چندان تعجبی ایجاد نکرد اما ظاهراً رقیب هم وطن سامسونگ، ال جی فرصت خودنمایی کامل را به این شرکت نخواهد داد و اکنون در خلال نمایشگاه CES، از اولین نمایشگر رول شونده 65 اینچی UHD جهان رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، یکی از مزیت های منحصر به فرد این نوع نمایشگرها به گفته ال جی این است که می توان زمانی که از نمایشگر استفاده نمی شود، آن را رول کرد تا جای کمی را اشغال کند. با وجود این که فناوری تلویزیون در طول این سال ها بهبودهای فراوانی داشته اشغال فضای زیاد این تلویزیون ها در خانه های کوچک می تواند یک مشکل به حساب بیاید بنابراین با استفاده از نمایشگرهای رول شونده کاربران می توانند هر زمانی که می خواهند آن را رول یا باز کرده و از آن استفاده کنند.

نمایشگر اولد 65 اینچی رول شونده ال جی همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این نوع نمایشگر می تواند قابلیت منحصر به فردی را برای کاربران فراهم کند. آنها می توانند از این نمایشگر به عنوان یک تلویزیون 65 اینچی استفاده کنند و سپس آن را دوباره رول کرده و یا آن را به صورت نیمه رول برای نمایش اطلاعاتی مانند آب و هوا، ساعت، دما و غیره استفاده کنند.
در حال حاضر نمایشگرهای رول شونده ال جی بیشتر یک طرح مفهومی هستند و نمی توان آن ها را خریداری کرد اما با توجه به پیشرفت هایی که تاکنون شاهد آن بوده ایم احتمالاً خیلی طول نخواهد کشید که این نوع نمایشگرها به خانه ها نیز راه پیدا می کنند.

نمایشگر اولد 65 اینچی رول شونده ال جی