هم رسان: ال جی مدت‌هاست به آزمایش صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر مشغول است و نتیجه سال‌ها آزمایش و کار صفحه نمایش‌های OLED TV بسیار سبک و بسیار خمیده (و فوق العاده گران) است. حالا این شرکت قصد دارد این فناوری شگفت انگیز را در دستگاه‌های قابل حمل و بسیار جالب توجه مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تکرادار، یک پیتنت در سال 2016 که توسط LetsGoDigital منتشر شده دستگاهی با یک صفحه نمایش انعطاف پذیر و کشسان را معرفی می‌کند. این پیتنت که در سازمان جهانی مالکیت معنوی ثبت و هفته گذشته منتشر شده، دستگاهی را نشان می‌دهد که می‌توان آن را از طرفین خم کرد و صفحه نمایش را بسته به کاربرد آن بزرگ‌تر کرد. به نظر می‌رسد شرکت از یک لبه بدون محافظ تا بخش باز شونده صفحه نمایش استفاده کرده که یک فریم فلزی درحالت عادی دورتادور صفحه قرار می‌گیرد.
این پیتنت کاربردهای مختلفی برای این صفحه نمایش ذکر کرده که شامل صفحه کلیدهای باز شونده، صفحه نمایش‌های با فضای بیشتر در هنگام ارسال ایمیل و غیره است.

موارد منفی
این دستگاه همانطور که در این پیتنت توضیح داده شده شامل بیشتر قابلیت‌هایی است که شما دوست دارید در یک گوشی هوشمند متوسط شاهد آن باشید که می‌توان به یک ماژول وایرلس، دوربین و میکروفون و همچنین یک باطری جداشدنی اشاره کرد.
به هر حال این پیتنت در حال حاضر یک نشانه نتیجه بخش از یک محصول است اما شرکت صرفاً قصد داشته از ایده‌های خود در مقابل رقبا محافظت کند.
با افزایش بازار گوشی‌های هوشمند و فناوری های صفحه نمایش انعطاف پذیر، امکان استفاده از یک دستگاه واقعی مانند این افزایش یافته است. در سال‌های آینده برای خریداران گوشی‌های همراه طراحی‌های شیشه و فلز جذابیت چندانی نخواهد داشت. در نتیجه ایده‌هایی نظیر این که به نظر می‌رسد با موفقیت همراه خواهند بود می‌تواند باعث شود شرکت آل جی که هیچ وقت نتوانسته به بالاترین موقعیت مورد انتظار خود دست یابد، به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابد.