هم رسان:ماه سپتامبر زمان مهمی در صنعت رایانه است زیرا در این زمان محصولات جدیدی در این صنعت عرضه می‌شود. Yoga 920 جدیدترین لپ تاپ چند حالتی لنوو برای کاربران حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای یکی از محصولاتی است که اخیراً در نمایشگاه IFA2017 عرضه شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این لپ تاپ از یک صفحه نمایش 13.9 اینچی 4K در یک بدنه 13.3 اینچی برخوردار است و از جدیدترین پردازنده نسل هشتمی 4 هسته‌ای Intel Core i7 در آن استفاده شده است.
اولین چیزی که در Yoga 920 نظر هر بیننده‌ای را به خود جلی می‌کند، طراحی صنعتی آن است. این طراحی زیبا و کاملاً خوش ساخت است. مواد به کار رفته در این لپ تاپ عالی است و ظاهری معقول اما ظریف و زیبا دارد. لنوو سبک طراحی سال گذشته خود را تا حدی ارتقاء داده ا که می‌توان در اولین مشاهده و کار با آن متوجه این طراحی جدید شد.

لنوو در این لپ تاپ نیز از لولای بند ساعتی منحصر به فرد خود استفاده کرده تا یک لپ تاپ 360 درجه نازک خلق کند. از آنجایی که این لولاها باید 360 درجه‌ای و محکم باشند و در هر شرایطی از جای خود حرکت نکنند، طراحی چنین چیزی که عملکرد درستی داشته باشد بسیار سخت خواهد بود. اما لنوو موفق به این کار شده و این نوع طراحی از شرکتی که لپ تاپ‌های چند حالتی تولید می‌کند به هیچ وجه تعجب آور نیست.
لپ تاپ Yoga 920 دارای یک صفحه نمایش 4K IPS با حاشیه‌ای بسیار نازک در طرفین چپ و راست است. در قسمت بالا و پایین این صفحه به دو دلیل هنوز هم حاشیه قابل توجهی وجود دارد: اول اینکه، در قسمت بالا دوربین وجود دارد و در حال حاضر این قسمت بهترین جا برای دوربین است. اچ پی هم تصمیم مشابهی گرفته و به طور کلی این تصمیم کاملاً قابل قبول است. ثانیاً، صفحه باید تمام سطح لپ تاپ را در زمان بسته شدن بگیرد، بنابراین وجود فضایی حداقل در پایین صفحه غیر طبیعی نیست.

پوشش گوریلا گلس اختیاری به این لپ تاپ ظاهری لوکس می‌دهد. این بخشی از همکاری بزرگ لنوو و دیزنی است که در مورد محصولات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز وجود دارد.
ممکن است Yoga 920 ضخامت 13.95 میلی متری داشته باشد اما این دستگاه مجهز به یک سیستم صوتی مورد تائید دالبی اتمز است. اتمز یک سیستم رندر صدا است که دالبی در اصل برای کاربرد در سینماها تولید کرده است. دالبی اتمز را برای رندر صدا از مجموعه‌ای از داده‌های صوتی طراحی کرده است، درست مثل رندر کردن تصاویر از نقاط و مثلث‌ها. تفاوت اصلی تنظیمات موجود در نمونه سینمایی و نسخه مورد استفاده در رایانه در میزان دقت رندر صدا است.

مورد آخر و البته با اهمیت در Yoga 920، وجود دو پورت Thunderbolt 3 است. این مورد فوق العاده است زیرا Thunderbolt 3 سریع‌ترین پروتکل موجود برای پورت‌های رایانه است. این لپ تاپ می‌تواند با چندین صفحه نمایش 4K و حتی کارت گرافیک‌های خارجی سازگار شود. در صورتی که داده‌های زیادی را برای دیگران انتقال می‌دهید و یا اینکه در یک شغل خلاقانه مشغول هستید، این مورد برای شما ضروری است.
به محض کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات این محصول جدید با شما در میان خواهیم گذاشت اما در حال حاضر هیچ گزارشی درباره جزئیات فنی و قیمت نهایی آن منتشر نشده است. با توجه به سری‌های 9xx سال گذشته، پیش بینی می‌کنیم لنوو Yoga 920 را طوری قیمت گذاری کند که بتواند در بازار لپ تاپ‌های 13 تا 14 اینچی رقابت خوبی داشته باشد.