هم رسان: لنوو رایانه قاب حمل دو در یک Miix 520 را در IFA 2017 رونمایی کرده که بازار دستگاه‌های تبلت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و رقیبی سرسخت برای سرفیس مایکروسافت به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، همان‌طور که نام این دستگاه بر می‌آید، Miix 520 نمونه‌ای تکامل یافته تر از Miix 510 است که سبک طراحی آن را دنبال کرده اما به هر حال تفاوت‌هایی بین این دو دستگاه دیده می‌شود.


وزن این دستگاه دو در یک تقریباً 880 گرم است و از یک پایه برای نگه داشتن دستگاه در پشت آن استفاده شده است. به نظر می‌رسد این دستگاه با این پایه در مقایسه با رایانه‌های تبلتی که از کیف‌های صفحه کلیددار آهن ربایی استفاده می‌کنند، بسیار ثابت‌تر و محکم‌تر است. این لپ تاپ از شکل ظاهری کوچک‌تری برخوردار است و زمانی که صفحه کلید به آن وصل می‌شود، فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد. صفحه کلید Miix 520 9.9 میلی متر ضخامت دارد و عمق حرکت دکمه‌های آن 1.5 میلی متر است. شکل دکمه‌ها شبیه به دکمه‌های صفحه کلید Thinkpad است.
تبلت هایی که از پایه‌های متصل برخوردار نیستند، هنگامی که صفحه کلید از آنها جدا می‌شود، نازک‌تر هستند، حتی اگر در زمان اتصال صفحه کلید حجیم‌تر بوده و پایداری کمتری داشته باشند. این تفاوت اصلی بین دو طراحی رایانه است.

Miix 520 یک قابلیت اسکن سه بعدی با نام Worldview Camera دارد که کاملاً جذاب به نظر می‌رسد. در تئوری شما می‌توانید با استفاده از دوربین از سوژه‌ها اسکن سه بعدی بگیرید و بعد آنها را ادیت کرده و در نهایت در صورت تمایل از آن پرینت بگیرید. البته نمی‌توان در حال حاضر در مورد دقت عمل این اسکن صحبت کرد زیرا هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته و هنوز مشخص نیست تنها جنبه تفریحی دارد و یا در پروژه‌های کاری نیز می‌توان از آن استفاده کرد. بنابراین در حال حاضر باید کمی محتاطانه در مورد این قابلیت صحبت کرد.
این دستگاه با قلم هوشمند Active Pen 2 تولید خود لنوو سازگار است که به کاربران اجازه می‌دهد از امتیازهای Windows Ink و همچنین اپلیکیشن های مخصوص خلق محتوا مانند Photoshop و دیگر اپلیکیشن های هنری به صورت تمام و کمال استفاده کنند.

این رایانه که کاربری‌های متفاوتی از جمله تجاری، خلق محتوا و خانگی دارد، از یک میکروفون دور برد برخوردار است. این به این معناست که می‌تواند دستورهای صوتی را از مسافت دور بشنود. طراحی این میکروفون از کورتانا الهام گرفته شده است. کورتانا دستیار صوتی ویندوز است که قابلیت جست وجو دارد و می‌تواند قابلیت‌های خاص را از اپلیکیشن ها و سرویس‌های مختلف درخواست کند.
این لپ تاپ مجهز به یک پردازنده نسل هشتمی اینتل است که قدرت پردازشی آن دو برابر بیشتر از نسل قبلی است. اگر چه نسل قبلی این لپ تاپ یعنی Miix 510 دارای پردازنده Core i5 بود اما لپ تاپ کنونی Miix 520 می‌تواند با یک پردازنده Core i7 راه اندازی شود. لپ تاپ Miix 520 در مقایسه با نمونه سال گذشته از توانمندی بیشتری در مورد کارهای همزمان و کارهای خلق محتوا برخوردار است.