هم رسان: امروز شرکت لایکا از یک محصول جدید از دوربین های بدون آینه رونمایی کرد و از عرضه یک دوربین کوچک Leica CL خبر داد که این دوربین مجهز به تنظیمات دستی، منو های قابل برنامه ریزی، لنز پنکیک 18 میلی متری، سنسور APS-C، فوکوس خودکار 49 درجه ای و یک منظره یاب جالب توجه است. تمامی این قابلیت های جدید به کاربر این امکان را می دهد تا فیلم های اولترا اچ دی 4K ضبط کنند، و امکان استفاده از لنزهای L-mount و همچنین لنز های را M و R-mount و آداپتور داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، با تماشای ویدئوی زیر می توانید اطلاعات بیشتری درباره دوربین Leica CL به دست آورید که در حال حاضر با قیمت 2795 دلار آماده فروش است.
ویژگی های دوربین بدون آینه Leica CL:
• کیفیت تصویر: این دوربین عملکردی سریع دارد و از نظر فنی فوق العاده و از نظر مکانیکی بسیار دقیق است و یک سیستم APS-C کاملا انعطاف پذیر ارائه می دهد که تمامی مهارت های چشمی را برخوردار است تا عکس هایی با کیفیت فوق العاده تولید کند.

منظره یاب EyeRes : منظره یاب الکترونیکی یکپارچه دوربین Leica CL با یک رزلوشن 2.36 میلیون نقطه ای خود امکان کنترل کامل ترکیب و فریم بندی را به شما می دهد.
طراحی: دوربین کوچک با طراحی اولیه خود نقطه عطف جدیدی در بیش از 100 سال تاریخچه توسعه دوربین های Leica ایجاد کرده است.
نحوه کار: دوربین Leica CL کاربردی کاملا ساده و آسان دارد. کلیه دکمه ها و تنظیمات دوربین به صورتی در روی آن قرار گرفته است که به عکاس اجازه می دهد بدون برداشتن دوربین از روبروی چشم خود با آنها کار کند.
جا به جایی: این دوربین به قدری کوچک و جمع و جور است که به راحتی در دست هر کسی قرار می گیرد.
اتصالات: ماژول وای فای داخلی دوربین Leica CL امکان انتقال بی سیم عکس ها به گوشی های هوشمند، تبلت ها و کامپیوتر را فراهم می کند.


خیلی ها معتقدند که اگر اسکار بارناک (مهندس مخترع صنایع عکاسی) در حال حاضر زندگی می کرد و قصد داشت دوربین عکاسی جدیدی بسازد، این دوربین حتما دارای فرمت APS-C بود. Leica CL جدید انتقال سنجیده ارزش های قدیمی از جمله طاقت، مقاومت و مهارت به دنیای سریع و پیشرفته ای است که در آن زندگی می کنیم. این دوربین جدید به قدر کوچک و دقیق است که در دست هر کسی جای می گیرد و جای خود را در قلب دوستداران عکاسی پیدا می کند.