هم رسان: به تازگی محصول جدیدی به نام Mui تولید شده که در نگاه اول تنها یک تکه چوب ساده و تنها برای طراحی دکور به نظر می آید اما لمس همین تکه چوب آن را تبدیل به یک دستگاه اینترنت اشیا می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، Mui در نگاه اول شبیه به یک تخته چوب ساده است اما با لمس سطح این تکه چوب ، طیف گسترده ای از عملکردها و اعلان ها را بر روی آن مشاهده خواهید کرد. با به کارگیری خاصیت نیمه مات و امکان لمس چوب، Mui تبدیل به محصولی بیش از یک تکه چوب تزیینی شده و می توانید با آن در کارها تعامل کنید. با استفاده از این محصول می توانید دمای خانه و میزان نور چراغ ها را کنترل کنید، پیام های خود را بازخوانی کنید و حتی تغییرات آب و هوا را با یک رابط کاربری گرافیکی ! مشاهده نمایید. در ورای این پنل چوبی یک صفحه بزرگ مبتنی بر پیکسل قرار دارد که تا حدودی متضاد شکل طبیعی و خطوط و اشکال موجود در چوب است اما همین تضاد موجب نوعی تعادل و زیبایی شده است.

در ساختار چوبی Mui از هیچ گونه پلاستیک، فلز، شیشه و ساختار PCB که در اغلب دستگاه های اینترنت اشیاء به کار رفته، استفاده نشده است. این محصول ظاهری بسیار ساده و از جنس طبیعت دارد و افراد می توانند ارتباط نزدیکی با آن برقرار کنند که این مسئله امتیاز خوبی برای Mui به حساب می آید چراکه اغلب دستگاه های هوش مصنوعی طراحی شبیه به انسان یا ربات دارند و به عنوان یک دستگاه هوشمند می توانند این حس را در کاربر ایجاد کنند که به واسطه ی این دستگاه ها کنترل می شوند. اما طراحی ساده و چوبی Mui (بدون هیچ دوربین یا میکروفون قابل مشاهده ای) حس اطمینان بیشتری را در کاربر القا می کند. به طور کلی می توان گفت این محصول از طراحی خارق العاده ای بهره می برد.