هم رسان: شرکت دل سری XPS 13 از نوت بوک های خود را به پردازنده‌های نسل هشتمی کروم از اینتل به روزرسانی کرده است. می‌توان Dell XPS 13 کنونی را همراه با Core i5 یا i7 chips پیکربندی کرد. اگر چه دل  قصد ندارد تمامی پیکربندی‌های موجود را از اولین روز ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، مدل‌های Dell XPS 13 مجهز به 1.8GHz Core i7 با سرعت‌های بیشتر از پردازنده 4 گیگاهرتزی از 12 سپتامبر عرضه خواهند شد. شرکت قصد دارد فروش مدل‌هایی از این نوت بوک را با پردازنده 1.6GHz Core i5 با سرعت‌هایی بیشتر از 3.4 گیگاهرتز از مهرماه آغاز کند.

شرکت دل هنوز قیمت این نوت بوک های جدید XPS13 که مجهز به جدیدترین پردازنده‌های اینتل است را اعلام نکرده است. اما از آنجایی که مدل‌های موجود XPS 13 با پردازنده‌های Core i7 با قیمت پایه 1349 دلار به فروش می‌رسند؛ می‌توان گفت مدل‌های جدید نیز با قیمت مشابه عرضه خواهند شد.
طراحی این نوت بوک های جدید تغییری نکرده است. البته نیازی هم به این تغییرات نیز نبوده زیرا طراحی این نوت بوک ها سال گذشته با تغییراتی همراه بوده و شرکت دل نیازی به تغییرات بیشتر ندیده است.

قرار است پردازنده‌های نسل هشتم Core اینتل در نوت بوک های سری Inspiron دل نیز استفاده شود. این پردازنده‌های جدید در مدل‌های 13 و 15 اینچی نوت بوک های دو در یک Inspiron 5000 و 7000 و همچنین Inspiron 7000 استاندارد ارائه خواهد شد. نوت بوک دو در یک 17 اینچی Dell Inspiron 7000 نیز مجهز به پردازنده نسل هشتم خواهد بود.