هم رسان: Popular Mechanics گزارش می دهد که یک شرکت دفاعی روسی اقدام به تولید یک وسیله نقلیه پروازی کرده است که طبق اظهارات سازندگان آن در اوایل همین هفته به پرواز در خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این هاورکرافت که توسط Kalashnikov Concern ساخته شده است، نیروی برآ (نیرویی که براثر برخورد هوا با سطوح فوقانی و تحتانی بال ایجاد و موجب بالا رفتن هواپیما یا ادامه پرواز آن شود) را از 16 مجموعه پروانه خود به دست می آورد و ظاهرا به جای سوخت از باطری استفاده می کند. این احتمال وجود دارد که در آینده نسخه ای از این وسیله توسط ارتش به کار گرفته شود چرا که کلاشینکف پیش از این نیز اقدام به تولید اسلحه ها و ادوات جنگی و همچنین وسایل نقلیه جنگی و سیستم های اسلحه های خودکار کرده بود.

کلاشینکف این هاورکرافت علاوه بر روترها، دارای یک صندلی، جوی استیک هایی برای مانور و یک اسکلت فلزی است. در حال حاضر این وسیله سقف ندارد، اما فیلم زیر نشان می دهد که یک روکش روی آن کشیده شده است، که این گویای این است که در نمونه های آینده شاهد این بخش خواهیم بود.
بدون شک چنین وسیله نقلیه پروازی کوچک برای ارتش بسیار جالب توجه خواهد بود. آنها می توانند از این دستگاه برای عملیات های مشابه هلی کوپتر استفاده کنند که مسلما هزینه و مزاحمت کمتری خواهد داشت. ارتش آمریکا به همراه Malloy Aeronautic بر روی هاوربایک خود کار می کنند، که اوایل امسال در یک دموی جنگی موفقیت آمیز به نمایش گذاشته شد. همچنین علاوه بر کاربرد های نظامی، Hoversurf بر روی هاوربایکی کار کرده است که برای کاربرد های غیرنظامی در نظر گرفته شده است اگر چه این وسیله تا حدودی ترسناک به نظر می رسد.

کلاشینکف به هر حال هاورکرافت کلاشینکف خیلی هم ترسناک نیست، اما فردی که سوار آن می شود خیلی در معرض باد خواهد بود که روکش مشاهده شده در فیلم مسلما این مشکل را برطرف خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده کنید.