هم رسان: یکی از بزرگترین صرافی های مبادله ارزهای دیجیتال شده هفته قبل اعلام کرد که طعمه یک هک بزرگ شده است و در نتیجه آن ارزهای رمزنگاری NEM به ارزش 530 میلیون دلار را از دست داده است. این یکی از بزرگترین حوادث امنیتی در نوع خود تاکنون است و حالا ژاپن قصد دارد تا با اقداماتی جلوی چنین اتفاقاتی را در صرافی های دیگر این کشور بگیرد. آژانس سرویس های مالی ژاپن قصد دارد تا دیگر صرافی های ارز رمز نگاری کشور را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این سازمان مالی کشور برای در دست گرفتن شرایط و بهتر کردن آن اقدامات مربوط به Coincheck را متوقف کرده است. صرافی Coincheck به جز ارز بیت کوین معاملات تمامی ارزهای دیجیتال دیگر را در روز جمعه به حالت تعلیق درآورد. آژانس سرویس های مالی به صرافی Coincheck دستور داده است تا گزارشی درباره این هک ارائه دهد و خلاصه ای از اقدامات در نظر گرفته شده در خصوص جلوگیری از بروز اتفاقاتی نظیر این در 13 فوریه آماده کند.
در صورت لزوم، این آژانس بررسی های محلی از دیگر صرافی های ارز دیجتال شده که در ژاپن ثبت شده است را شروع خواهد داد. مدیران صرافی های توکیو احساس می کنند که هک شدن گسترده Coincheck منجر به نگرانی های بیش از اندازه مشتریان در مورد امنیت این ارزها خواهد شد و این به طور بالقوه می تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال شده تاثیر بگذارد.
Coincheck در آخر هفته اعلام کرد که این صرافی تمامی وجه های به سرقت رفته مشتریان را از صندوق 400 میلیون دلاری خود پرداخت خواهد کرد، اما هنوز درباره زمان و نحوه پرداخت گزارشی منتشر نکرده است. آژانس سرویس های مالی ژاپن تائید نکرده است که صرافی Coincheck سرمایه کافی برای بازپرداخت به تمامی مشتریان خود را دارد یا خیر.