هم رسان: iTunes مخصوص ویندوز همیشه در وب سایت اپل برای دانلود موجود بوده است. به هر حال اگر ترجیح می دهید که تمامی اپلیکیشن ها و دانلود های خود را از یک فروشگاه خاص خریداری کنید، با شنیدن خبر این که iTunes بالاخره پس از یک سال از معرفی خود بالاخره در Microsoft Store قرار گرفت، حتما خوشحال خواهید شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مایکروسافت سال گذشته برنامه های خود را برای آوردن iTunes بر روی Microsoft Store معرفی کرده بود. با توجه به رقابت دو شرکت اپل و مایکروسافت این اقدام کمی شگفت انگیز به نظر می رسد ، اما ما فرض می کنیم امتیازی برای هر دو طرف وجود دارد که مایکروسافت می تواند کاربران را تشویق به استفاده از Store خود می کند و اپل با تلاش اندک برای رسیدن به هدف خود کاربران بیشتری را به خود جلب می کند.

مشخص نیست که چرا ورود این اپلیکیشن به Microsoft Store این قدر به طول انجامید، اما به هر حال این اتفاق افتاد. همچنین باید اشاره کنیم از آنجایی که این اپلیکیشن از طریق Microsoft Store نصب می شود، به روزرسانی آن نیز از این فروشگاه عرضه خواهد شد، این در حالی است که شما می توانید نسخه عادی iTunes را مستقیما از اپل دانلود کنید.
این اپلیکیشن عملکردی مشابه با نسخه مخصوص دستگاه های موبایل خواهد داشت که از iTunes/Google Play دانلود می شود. یک نکته مثبت در این مسئله وجود دارد و آن این است که نرم افزارهای دیگر اپل از جمله iCloud نصب نخواهد شد، بنابراین در صورتی که سعی می کنید نرم افزارهای اضافی را به حداقل برسانید، این روش خوبی برای این کار است.