هم رسان: هنوز آثار و عواقب مسئله جمع آوری داده‌های خصوصی کاربران در گوشی‌های وان پلاس به طور کامل از بین نرفته که یک مشکل جدید بر سر راه شرکت قرار گرفته است. در حال حاضر یکی از توسعه دهندگان ادعا کرده می‌توان بدون باز کردن قفل گوشی‌های وان پلاس دسترسی ریشه‌ای به این گوشی‌ها داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، گوشی‌های وان پلاس دارای اپلیکیشنی به نام ‘EngineerMode’ هستند که برای آزمایش در کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. (برای تائید این که دستگاه به خوبی کار می‌کند یا خیر.) در رابطه با این اپلیکیشن فعالیتی موسوم به DiagEnabled وجود دارد که در صورت راه اندازی این اپلیکیشن با رمز صحیح شما می‌توانید به گوشی‌های وان پلاس دسترسی ریشه‌ای داشته باشید.

اگر فکر می‌کنید این توسعه دهنده چگونه توانسته است به این نام کاربری دست یابد، باید بگوییم این کار به کمک چند کارشناس امنیتی کار سختی نخواهد بود.
این شرکت پیش از این ادعا کرده بود شرکت چینی وان پلاس از قصد این دریچه پشتی را در این دستگاه قرار داده است. وان پلاس به نوبه خود اعلام کرده است که در حال بررسی ادعاهای این توسعه دهنده است.