هم رسان: بیشتر ما قطارها را به عنوان سیستم حمل و نقلی قدیمی و منسوخ در نظر می گیریم اما راه آهن ها همچنان از آلودگی کمتری نسبت به اتومبیل ها برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، سیستم های قطار مدت هاست خطوط مستقلی دارند. با این حال، به دلیل سرعت پایین و مسافت های طولانی و همچنین عدم راحتی بیشتر قطارها، افراد کمی از آنها برای سفر استفاده می کنند.

P-trak نشان می دهد شرکت آمریکایی امتراک چگونه توانسته خود را مطابق با چشم انداز حمل و نقل مدرن و پیشرفته حفظ کند. واحدهای حمل و نقل شخصی سریع السیر (PRT) با استفاده از سیستم بزرگراهی بین ایالتی در آمریکا خدماتی به شهروندانی ارائه خواهد کرد که از حمل و نقل عمومی محدودی در شهرهای خود برخوردار هستند. این یک سیستم حمل و نقلی سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است که در این سیستم شهروندان به سهولت به وسایل نقلیه دسترسی خواهند داشت و بهره وری محیطی خطوط راه آهن به خوبی در این سیستم احساس می شود.

پادها (نام وسایل نقلیه) در دو اندازه مختلف و با ظرفیت های 20 یا 6 نفر ساخته شده اند. طراحی متقارن پادها به آنها این امکان را می دهد در یک خط راه آهن در هر دو جهت حرکت کنند. هر کدام از آنها می توانند بین شهرها و ایالت ها به صورت کاملاً خودکار حرکت کنند و تجربه ای سریع تر و دوست داشتنی تر نسبت به راه آهن های قدیمی برای مسافران فراهم کنند.