هم رسان: تند غذا خوردن به دو دلیل می‌تواند برای بدن مضر و خطرناک باشد: خطر خفگی یکی از آن‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فوربز، زمانی که شما خیلی سریع غذا می‌خورید احتمال خفه شدن وجود دارد. بدن شما به کمی زمان نیاز دارد تا بفهمد پر شده اما زمانی که شما سریع غذا می‌خورید، این احتمال وجود دارد که پرخوری کنید زیرا مغز شما نمی‌تواند سیگنال سیر شدن را دریافت کند.
زمانی که معده شما در حال استراحت و سکون است شروع به ترشح هورمونی به نام گرلین می‌کند. دانشمندان ارتباطی بین سطح گرلین خون و سطح گرسنگی ذهنی افراد پیدا کرده‌اند. دو چیز باید اتفاق بیافتد تا بدن شما سیگنال‌های سیری را دریافت کند:
معده شما باید کش بیاید. وقتی شما چیزی می‌خورید، معده‌تان باید کش بیاید تا غذای خورده شده را در خود جای دهد. زمانی که معده کش می‌آید دست از ترشحه هورمون گرلین می‌کشد.
سلول‌های چربی بدن شما باید مواد مغذی را جذب کنند. وقتی آن‌ها مواد مغذی را دریافت کردند، هورمون لپتین را آزاد می‌کنند. هورمون لپتین با ارسال سیگنال به مغز نشانم یدهد که شما سیر شده‌اید.
جریان خون شما به زمان نیاز دارد تا مواد مغذی را جذب کرده و آن‌ها را به سلول‌های چربی تبدیل کند.

شاید دور از عقل به نظر برسد که بخواهیم مواد مغذی را به سلول‌های چربی برسانیم اما این سه نکته را فراموش نکنید:
یک، این نحوه کار بدن است و کاملاً منطقی است. چربی یکی از موارد اصلی و ضروری برای ذخیره سازی انرژی است. در صورتی که بدن شما چربی نداشته باشد، مجبور به خوردن غذای خیلی زیادی می‌شدید. اما بدن شما میلیاردها سلول چربی دارد. آن‌ها بسیار کوچک هستند و رشد می‌کنند، با این حال زمان زیادی طول می‌کشد تا این سلول‌ها به اندازه قابل توجهی بزرگ شوند.
جذب مواد مغذی توسط سلول‌های چربی به معنی این نیست که آن‌ها آنجا باقی می‌مانند. در صورتی که شما به اندازه کافی غذا نخورید، چربی‌های جذب شده برای سوخت رسانی به بدن استفاده می‌شوند.
بنابراین به این خاطر تند غذا خوردن مضر و خطرناک در نظر گرفته می‌شود که شما نمی‌توانید به سرعت متوجه شوید که سیر شده‌اید.

چطور می‌توانیم آهسته‌تر غذا بخوریم؟
افراد مختلف طرز فکرهای مختلفی دارند. بسیاری از افراد مراقب نیستند و اهمیتی به این که چقدر سریع غذا می‌خورند نمی‌دهند.
بار دیگری که می‌خواستید چیزی بخورید، درباره سرعت خوردن خود فکر کنید. لقمه‌های کوچکتری بردارید. قاشق و چنگالتان را کمتر پر کنید. و تنها به این موضوع فکر کنید.