هم رسان: به تازگی شاهد فیلم آزمایش مقاومت گوشی جدید آیفون 10(ایکس)بودیم و اکنون فیلم آزمایش سقوط این گوشی را برای شما آماده کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، قاب پشتی و جلویی گوشی جدید آیفون از شیشه ساخته شده و اپل ادعا می کند این شیشه از سخت ترین موارد به کار رفته تا به امروز است. در فیلم زیر خواهید دید که آیفون 10و آیفون 8 در کنار هم از ارتفاع های مختلفی به زمین سقوط می کنند.
همانطور که در این ویدئو می بینید، گوشی ها پس از سقوط از ارتفاع خط کمر آسیبی نمی بینند اما گوشی آیفون 8 در اثر سقوط از ارتفاع سر دچار شکستگی می شود اما در آیفون 10اثری از شکستگی نیست. به نظر می رسد آیفون ایکس جدید مقاومت بیشتری در مقایسه با آیفون 8 دارد.

آزمایش سقوط گوشی آیفون 10 (فیلم)اگر چه شیشه آیفون نشکست، اما Face ID آن از کار افتاد، بنابراین به نظر می رسد گوشی به هر حال آسیب های مهمی دیده است، اگر چه هیچ آسیب جدی ظاهری در این گوشی دیده نمی شود.
اپل هزینه بیشتری برای تعمیر این گوشی جدید نسبت به مدل های قبلی خرج کرده است. تعویض صفحه این گوشی 279 دلار و تعمیر دیگر قسمت ها روی هم 549 دلار خواهد بود. یعنی اگر شما شیشه پنل پشتی این گوشی را بشکنید، باید 549 دلار برای درست کردن آن هزینه کنید.