هم رسان: برخی از دارندگان آیفون 10 از بروز مشکل در Face ID گوشی های آیفون خود خبر داده اند. با توجه به آنکه Touch ID در این گوشی حذف شده است و تنها راه باز کردن قفل گوشی Face ID است این مسئله مشکل مهمی به حساب می آید. اما موضوعی که جالب است رویکرد اپل برای رفع این مشکل است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در سند ارائه شده به فروشگاه ها و نمایندگی های خدمات پس از فروش اپل آمده ” در صورت گزارش مشکل Face ID در گوشی های آیفون 10، ممکن است با تعمیر دوربین عقب گوشی بتوانید این مشکل را رفع کنید.” این مسئله که دوربین عقب گوشی دلیل بروز این مشکل باشد کمی با این حقیقت که Face ID متکی بر دوربین سلفی گوشی است مغایرت دارد.

البته به نظر می رسد که این مسئله به این دلیل است که همه ی دوربین ها به گونه ای با یکدیگر ارتباط دارند. یکی از کاربران توئیتر طی پستی اعلام کرده:” من با یکی از افراد Genius Bar صحبت کردم و طبق گفت وی دوربین ها به یکدیگر متصل هستند. لنزها در کاری که انجام می دهند با یکدیگر متفاوت اند. لنز واید کار خود را انجام می دهد و با دوربین سلفی در ارتباط است. تله فوتو به true depth متصل است و کار نمی کند.”
اپل تاکنون هیچ اطلاعیه ی رسمی را در رابطه با این مشکل منتشر نکرده است و به نظر می رسد راه حل مذکور تنها یک دستورالعمل داخلی برای فروشگاه های اپل است که بتوانند پاسخگوی مشتریان مراجعه کننده با این مشکل باشند.