هم رسان: بدیهی است که اپل در زمینه واقعت افزوده حرف زیادی برای گفتن دارد و طبق یک گزارش جدید از خبرگزاری رویترز انتظار می رود که هفته آینده در خلال WWDC 2018 قابلیت های جدید واقعیت افزوده را معرفی خواهد کرد. طبق این گزارش، یکی از قابلیت های شایعه شده که قرار است معرفی شود، در قالب واقعیت افزوده آیفون به آیفون معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، منظور از این قابلیت چیست؟ در واقع این یک مشارکت واقعیت افزوده است، که دو نفر می توانند داده ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارندبه طوریکه می توانند موضوع مجازی مشابهی را در فضای یکسان اما در دستگاههای مختلفی مشاهده کنند. این قابلیت می تواند برای طراحانی که قصد دارند ایده های خود را با مشتریان و یا با همکاران خود به اشتراک بگذارند مفید واقع شود، چرا که آنها می توانند محتوای مشابهی را بدون اینکه مجبور باشند دور یک آیفون جمع شوند، مشاهده کنند.

به هر حال همان طور که رویترز اشاره می کند این قابلیت می تواند سوالاتی در مورد حفظ حریم خصوصی مطرح کند، چرا که کاربران می توانند از خانه ها، مکان های مختلف و هر چیزی که بتوان تصور کرد اسکن بگیرند و هیچ کس نمی تواند جلوی آنها را از به اشتراک گذاری این اسکن ها بگیرد. به هر حال WWDC 2018 جایی است که قابلیت آیفون به آیفون معرفی خواهد شد که به نظر می رسد شباهت زیادی با قابلیت AirDrop دارد،با این تفاوت که این مورد تنها زمانی قابل استفاده است که دو گوشی آیفون در نزدیکی یکدیگر قرار دارند.
هنوز مشخص نیست که عملکرد این قابلیت به چه صورتی خواهد بود، اما در صورت درست بودن گزارشات، اما به زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست خواهیم آورد.