هم رسان: سال گذشته آزمایش سرعت گوشی آیفون 7 با تراشه جدید A10 Fusion نشان داد این تراشه عملکرد بسیار خوبی دارد. اکنون گوشی آیفون 8 با تراشه جدید A11 Bionic ارائه شده است؛ تراشه ای که نسبت به نسخه قبلی خود ارتقاء یافته و اصلاح شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، حالا سؤالی که مطرح می شود این است که این پردازنده تا چه حد قدرتمند است؟
کارشناسان PhoneBuff به تازگی سرعت عملکرد گوشی های جدید آیفون 8 و گلکسی نوت 8 را با یکدیگر مقایسه کرده اند. لازم به ذکر است که هم چون آزمایش های قبلی، این آزمایش نیز یک آزمایش علمی به شمار نمی رود و تنها اطلاعات کلی را از میزان سرعت هر یک از این گوشی ها در راه اندازی برنامه ها و همچنین مدیریت حافظه، در اختیار ما قرار می دهد.

مقایسه آزمایش سرعت آیفون 8 با گلکسی نوت 8در این آزمایش هر دو گوشی در راه اندازی برنامه ها تقریباً پا به پای هم حرکت کردند؛ در ابتدا گوشی گلکسی نوت 8 کمی جلو افتاد اما در نهایت گوشی آیفون 8 با ثبت 1 دقیقه و 27.35 ثانیه دور اول را به پایان رساند و در مقابل گوشی نوت 8 نیز این دور را با ثبت 1 دقیقه و 30.48 ثانیه به اتمام رساند.
در دوم گوشی آیفون 8 تقربیاً پابه پای نوت 8 حرکت کرد اما در نهایت نوت 8 با ثبت زمان 2 دقیقه و 1.58 ثانیه این دور را به پایان رساند و پیروز شد. آیفون 8 این دور را با زمان 2 دقیقه و 7.79 ثانیه به اتمام رساند. تفاوت 6 ثانیه زمان بسیار زیادی نیست اما کاملاً روشن است که پردازنده جدید اسنپدراگون 835 و 6 گیگابایت رم نقش به سزایی در پیروزی نوت 8 در این رقابت داشته اند.