هم رسان: زمانی که حرف از باتری گوشی های هوشمند به میان می آید، باتری های بزرگتر همیشه به معنای عمر باتری بیشتر است اگرچه همین باتری ها موجب افزایش ضخامت ، سنگین تر شدن و احتمالاً افزایش قیمت گوشی می شوند. پس از آن جنبه های دیگر گوشی مانند کارایی پردازنده، بهینه سازی نرم افزار و غیره ایفای نقش می کنند.

به گزارش هم رسان به نقل از ابرگیزمو، کارشناسان وب سایت فون آرنا به تازگی عمر باتری گوشی آیفون 8 پلاس را آزمایش کرده اند. عمر باتری آیفون 8 پلاس در واقع بهترین عمر باتری که اپل تا کنون ساخته نیست اما به نظر می رسد که در رقابت با دیگر گوشی های پرچمداری که اخیراً عرضه شده اند می تواند پیروز میدان باشد. طبق نتایج به دست آمده از آزمایش کارشناسان فون آرنا، گوشی آیفون 8 پلاس می تواند تا 10 ساعت و 35 دقیقه شارژ نگه داد در حالی که دیگر پرچمدارها مانند گلکسی اس 8 ، 8 ساعت و 22 دقیقه و نوت8 ، 7 ساعت و 50 دقیقه شارژ نگه می دارند.

گوشی آیفون 8 پلاس همچنین در قابت با دیگر گوشی های آیفون نیز به برتری رسید؛ مدل استاندارد آیفون 8 به مدت 8 ساعت و 37 دقیقه، آیفون 7، 7 ساعت و 46 دقیقه و آیفون 6 اس ، 8 ساعت و 15 دقیقه شارژ نگه داشته اند. البته باید این نکته را فراموش نکنید هنگامی که صحبت از عمر باتری می شود ممکن است نتایج مختلفی به دست آورید به این خاطر که افراد به شیوه های مختلفی از گوشی های خود استفاده می کنند و همچنین تنظیمات متفاوتی نیز دارند.

با توجه به اندازه ی باتری ، گوشی آیفون 8 پلاس مجهز به یک باتری 2,691 میلی آمپر بر ساعت است و در مقایسه با رقیبان خود کوچکتر است، همین امر نشان می دهد که کارایی پردازنده و بهینه سازی نرم افزاری نقش به سزایی در عمر باتری دارند و سازندگان گوشی ها باید به این نکته توجه داشته باشند.