هم رسان: با انتشار شایعه رونمایی از سه گوشی جدید آیفون بسیاری کنجکاو بودند تا بدانند این گوشی‌ها با چه نامی وارد بازار خواهند شد. با توجه به طرح نام گذاری اپل در سال‌های گذشته پیش بینی می‌شد این گوشی‌ها با نام آیفون 7 اس، 7 اس پلاس و آیفون 8 با صفحه نمایش منحنی رونمایی شوند اما ظاهراً پیش بینی‌ها درست نبوده و این گوشی‌ها با نام دیگری رونمایی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، Steve Troughton-Smith اخیراً در پستی تصویری از iOS 11 GM را منتشر و در این تصویر نام آیفون امسال مشخص شده است. ظاهراً نسخه‌های «استاندارد» با نام‌های آیفون 8 و آِفون 8 پلاس رونمایی خواهند شد اما مدل مجهز به صفحه نمایش منحنی، ظاهراً آیفون ایکس (iPhone X) نام خواهد شد.

اولین باری نیست که این گوشی با نام آیفون ایکس معرفی می‌شود. پیش از این نیز گزارش شده بود مدل منحنی آیفون با توجه به اینکه قرار است به پاس سالگرد 10 سالگی آیفون رونمایی شود امکان دارد با نام آیفون ایکس وارد بازار شود؛ ایکس به معنی عدد رومی 10 است. اپل با این نام گذاری سنت خود در نام گذاری محصولاتش را کنار خواهد گذاشت اما انتخاب این نام بسیار مناسب و معقولانه به نظر می‌رسد.
اپل امروز سه شنبه، بیست و یکم شهریور، ساعت 21:30 به وقت تهران از گوشی‌های آیفون جدید خود رونمایی خواهد کرد. با رونمایی این گوشی جزییات و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.