هم رسان: اپل گوشی‌های آیفون 8 و 8 پلاس را با یک از طراحی‌های جذاب و زیبای پنل شیشه‌ای عقب که برای اولین بار در گوشی‌های آیفون 4 بکار رفته بود، رونمایی کرد. مطمئناً افراد زیادی کنجکاوند که بدانند این پنل چه قدر مقاوم است. آزمایش خراش اخیر بر روی این گوشی نشان داد که این گوشی مقاومت خوبی دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر می‌رسد این گوشی با وجود مقاومت عالی در برابر خط و خش مقاومت خوبی هنگام زمین افتادن ندارد. نتیجه این آزمایش خلاف ادعای اپل مبنی بر یک شیشه مقاوم را نشان می‌دهد. در فیلم زیر کارشناسان PhoneBuff مقاومت گوشی آیفون 8 را با گلکسی نوت 8 که آن هم دارای پنل شیشه‌ای است هنگام سقوط مقایسه کرده‌اند.

آیفون 8در این آزمایش هیچ یک از گوشی‌ها جان سالم به در نبردند و پنل شیشه‌ای هر دو گوشی می‌شکند. البته کارشناسان PhoneBuff معتقدند شکستگی پنل نوت 8 بسیار زیادتر است اما از آن جا که این آزمایش تنها یک بار انجام شده نمی‌توان نتایج آن را 100 درصد درست در نظر گرفت.
در هر حال این آزمایش نشان می‌دهد اگر تمایل به خرید آیفون 8،8 پلاس یا حتی آیفون ایکس دارید باید برای محافظت از آن به فکر یک قاب محافظ باشید.
در ادامه شما را به تماشای مقایسه آزمایش سقوط گوشی آیفون 8 پلاس با نوت 8 دعوت می کنیم. به نظر شما کدام یک از این گوشی ها برنده ی این مقایسه است؟