هم رسان: زمانی که یک گوشی رونمایی می‌شود توجه بسیاری به طراحی، روشنایی صفحه نمایش، وضوح تصویر، ابعاد گوشی، کیفیت دوربین‌ها، سرعت گوشی و … می‌شود اما معمولاً توجه زیادی به بلندگوهای گوشی نمی‌شود اما اپل در گوشی‌های آیفون 8 و 8 پلاس روی این قابلیت تمرکز و اعلام کرده بلندگوهای جدید این گوشی‌ها نسبت به نسخه‌های قبلی صدای بلندتری را ارائه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، سؤال اینجاست که آیا این بلندگوها واقعاً صدای بلندتری را ارائه می‌دهند؟ کارشناسان iClarified این قابلیت را با مقایسه صدای بلندگوهای آیفون 7 و آیفون 8 آزمایش کرده‌اند. طبق ادعای اپل صدای این بلندگوها 25 درصد افزایش یافته است. در فیلم زیر این ادعا بررسی شده است.
iClarified این بلندگوها را به دو روش آزمایش کرده است. در آزمایش اول آن‌ها یک صوت سنج را در زیر دستگاه قرار دادند و در آزمایش بعدی آن را در وسط دستگاه قرار دادند. ظاهراً صدای گوشی آیفون 8 بلندتر از آیفون 7 است؛ البته نه خیلی بلندتر!

آیفون 8اپل در آیفون 8، بلندگوهای استریو در پایین و بالای گوشی قرار داده است بنابراین احتمال دارد زمانی که صدای این بلندگوها با هم ترکیب می‌شود صدای بلندتری ایجاد کنند. اگر حجم صدای بلندگو برای شما مهم است و تمایل به خرید آیفون 8 دارید می‌توانید این نکته را نیز در نظر بگیرید.