هم رسان: Wincoud یک قلم پرینت سه بعدی طراحی، با نام iPen ساخته است. این قلم به طور خاص برای بچه‌ها طراحی شده و در اصل یک قلم پرینت سه بعدی با گرمای پایین است که دارای یک پایه شارژ است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، فیلامنت پرینت سه بعدی در بالای قلم پرینت قرار گرفته و می‌توان به طور خودکار با فشار دادن یک دکمه مخصوص در زمان لازم آن را تغذیه کرد. این قلم به کودکان و بزرگ‌ترها اجازه می‌دهد هر چیزی را که در روی هر سطح تختی تصور می‌کنند را ایجاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این قلم و طراحی آن فیلم تبلیغاتی زیر را مشاهده کنید.

توسعه دهندگان قلم iPen توضیحات بیشتری درباره قابلیت‌ها و کارایی‌های منحصربه فرد این قلم و هدف آن‌ها از ساخت آن ارائه کرده‌اند و می گویند: «بر خلاف قلم‌های پرینت سه بعدی دیگر در زمان استفاده از قلم ipen نیازی به اتصال آن به برق نیست و در نتیجه امنیت بیشتری برای کودکان دارد. برای شارژ کردن این قلم از یک پایه شارژ استفاده می‌شود. فقط کافی است قلم را روی این پایه قرار دهید تا شارژ شود، در واقع این پایه یک شارژر قابل حمل برای قبلم پرینت سه بعدی است. ipen بر خلاف دیگر قلم‌های پرینت سه بعدی با درجه حرارت بالا و نقطه ذوب 190 درجه سلیسیوس تنها به 80 درجه سلیسیوس گرما نیاز دارد تا با فیلامنت های PCL شروع به طراحی کند که در نتیجه به نوعی از محیط زیست مراقبت می‌کند و موادی غیرسمی و قابل تجزیه در محیط زیست در دمای پایین است.

فیلامنت های PCL از نظر کارایی شباهت زیادی با فیلامنت های PLA دارند، این فیلامنت ها پس از چند ثانیه رنگ آمیزی سخت می‌شوند، بنابراین برای ایجاد چیزی که می‌خواهید باید سرعت عمل کافی داشته باشید. بچه‌هایی که برای اولین بار از قلم سه بعدی پرینت استفاده می‌کنند، مطمئناً نمی‌توانند نقاشی‌های سه بعدی بکشند، اصلاً مهم نیست، بسته ما شامل استنسیل‌های طرح دار آر چند مدل جالب است، بچه‌ها می‌توانند از روی طرح این استنسیل‌ها طراحی کنند و پس از اینکه مهارت کافی به دست آوردند از قابلیت 3D Drawing استفاده کنند.»