هم رسان: اگر در مورد همه گیر شدن اینترنت اشیاء شک داشتید، حقیقتی شگفت انگیز نظر شما را عوض خواهد کرد.

به گزارش هم رسان، برای اولین بار اپراتورهای تلفن همراه، اتصالات اینترنت اشیاء به شبکه خود را سریع‌تر از افزودن گوشی‌های هوشمند به انجام رسانیده‌اند.
در واقع، خودروهای هوشمند و قابل اتصال به اینترنت سریع‌تر از هر چیز دیگری به شبکه‌های سلولار مرتبط شده‌اند. در سه ماهه دوم سال جاری، حدود 4.1 میلیون خودرو به شبکه‌های تلفن همراه وصل شده‌اند که این رقم برای گوشی‌های هوشمند و تبلت ها به ترتیب از 2.1 میلیون و کمتر از 900 هزار است.
در بسیاری از کشورها بیشترین فروش گوشی‌های هوشمند جدید مربوط به تعطیلات سال نو یعنی زمانی است که گوشی‌های آیفون جدید به بازار می‌آیند. اما رشد اینترنت اشیاء از یک روند طولانی‌تری برخوردار است.

Cpjn3hfXYAQSVUr
اپراتور مخابراتی AT & T که در ارتباط با خودروهای متصل به اینترنت پیشرو است، برای چند سال متوالی از این گونه خودروها بیشتر و سریع‌تر از گوشی‌ها و تبلت ها پشتیبانی می‌کند. به زودی تعداد خودروهای متصل به شبکه AT&T به بیش از 10 میلیون خودرو خواهد رسید.
شرکت‌های خودروساز با رونمایی از وسایل نقلیه با قابلیت اتصال به تلفن همراه، سبب شده‌اند انجام کارهایی مانند نظارت بر وضعیت خودرو، به روز رسانی نرم افزارهای بورد و یادگیری در مورد مسائل مربوط به مدل‌های جدید آینده بسیار آسان شود.
خودروهای هوشمند دارای خدمات پیشرفته‌ای مانند مدیریت مسیریابی نیز هستند. همچنین آن‌ها می‌توانند اپلیکیشن های شهر هوشمند مانند چراغ راهنما و پارکومترهای متصل را پشتیبانی کنند. بزرگ‌ترین اپراتورهای ارائه دهنده خدمات بین المللی IoT در آمریکا واقع شده و تعداد انگشت شماری از دیگر اپراتورهای جهان از جمله ودافون و چاینا موبایل در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع: pcworld