هم رسان: سیستم عامل iOS 12 هنوز منتشر نشده است، اما به نظر می رسد که شایعاتی مبنی بر انتشار آی او اس 13 وجود دارد. این مطلب بر اساس توئیت منتشر شده توسط مارک گورمن از بلومبرگ است که در آن اعلام می کند انتظار می رود آی او اس 13 دارای قابلیت های بیشتری برای آیپد ها باشد که از آن جمله می توان به طراحی مجدد صفحه home اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در حال حاضر صفحه home آیپد ها تا حدودی شبیه به یک نسخه بزرگتر از آیفون است. البته این صفحه به خوبی عمل می کند اما به هر حال فضای زیادی در این صفحه وجود دارد که می توان استفاده بهتری از آن داشت که گفته می شود آی او اس 13 دارای قابلیتی برای طراحی مجدد این صفحه نمایش است تا این صفحه نمایش مخصوص خود آیپد باشد. گورمن همچنین ادعا می کند که یک اپلیکیشن به روزرسانی شده Files بخشی از این به روزرسانی خواهد بود، و بعضی از قابلیت های macOS مانند استفاده از tabs در اپلیکیشن ها نیز در آن وجود خواهد داشت.

iOS 13 دارای قابلیت های مخصوص آیپد است؟اخیرا جان گروبر از Daring Fireball گزارش داده است که بر اساس ادعای یک منبع اپل در حال برنامه ریزی یک اپلیکیشن چند پلتفرمی برای آی او اس و macOS در سال 2019 است. این یک ایده منطقی است که آیپد بعضی از قابلیت های مربوط به طراحی موجود در macOS را دریافت کند.
اپل پیش از این ایده ادغام iOS و macOS را با بی اعتنایی رد کرده است چرا که ادعا می کرد این چیزی نیست که کاربران می خواهند. به هر حال اپلیکیشن های چند پلتفرمی ایده بدی نخواهد بود، این ایده شبیه به کاری است که گوگل در مورد اندروید و سیستم عامل کروم انجام داده است. البته در حال حاضر نمی توان با قطعیت در مورد این ایده صحبت کرد، اما در صورت بودن آن سال 2019 سال خوبی برای کاربران آیپد خواهد بود.