هم رسان: اپل چندی پیش در خلال کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل در خرداد ماه، سیستم عامل iOS 11 معرفی کرد. اپل در این مراسم درباره تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که این سیستم عامل دریافت می‌کند صحبت کرد و نسخه بیلد آن را منتشر کرد. این کمپانی در مراسم رونمایی آیفون تاریخ عرضه iOS 11 را برای تمامی کاربران را در سراسر دنیا اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، بسیاری از قابلیت‌های سیستم عامل جدید iOS 11 با جزییات کامل معرفی شده است. از جمله ضبط صفحه نمایش، Apple Pay در برنامه iMessage، مترجم سیری، حالت تقسیم صفحه نمایش در آی پد، کنترل سنتر جدید، حالت Do Not Disturb برای زمانی که پشت فرمان هستید و بسیاری قابلیت‌های دیگر.
گوشی‌های آیفون 8 و 8 پلاس اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که به صورت پیش فرض سیستم عامل iOS 11 را اجرا می‌کنند. این گوشی‌ها نیز مجهز به قابلیت‌های تصویری جدیدی شده‌اند؛ از جمله حالت ارتقا یافته پرتره و افکت‌های جدید که عکس‌های لایو (زنده) را زیباتر ارائه می‌دهند.

iOS 11سیستم عامل iOS 11 قابلیت واقعیت افزوده را برای صدها میلیون دستگاه آی او اس در جهان امکان پذیر خواهد کرد. iOS 11 پلت فرم جدیدی را برای توسعه دهندگان به منظور ساخت برنامه‌ها فراهم خواهد کرد که کاربران را قادر می‌سازد تا محتوای مجازی را در صحنه‌های واقعی به کار گیرند.
سیری در iOS 11 با قابلیت صداهای جدید زن و مرد معرفی شده و قادر است زبان انگلیسی آمریکایی را به زبان چینی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، و ایتالیایی ترجمه کند. سیستم عامل جدید iOS 11 بیست و هشتم شهریور برای تمامی کاربران آی او اس منتشر خواهد شد.