هم رسان: در جدال بی پایان بین کاربران آی او اس و اندروید، یک حقیقت غیر قابل انکار وجود دارد و آن این است که تمام دستگاه های آی او اس در اقصی نقاط جهان پس از انتشار به روز رسانی آن را دریافت خواهند کرد، علاوه بر این دستگاه های قدیمی تر نیز به روز رسانی آی او اس را دریافت خواهند کرد، موضوعی که اغلب اوقات از سوی تولید کنندگان دستگاه های اندرویدی نادیده گرفته می شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با توجه به توضیحات بالا جای تعجب ندارد که سیستم عامل به روز شده آی او اس بسیار سریع تر از اندروید در دستگاه ها اجرا می شود و به همین دلیل است که در آمارهای جدید شاهد اجرای iOS 11 در 52 درصد از دستگاه های آی او اس هستیم.

شاید رقم 52 درصد زیاد به نظر برسد اما دریافت این به روز رسانی در مقایسه با نسخه های قبلی iOS با سرعت کمتری پیش می رود. به عنوان مثال iOS 10 در 24 ساعت اول انتشار خود در 14.4 درصد دستگاه های اپل نصب شد در حالی که iOS 11 در مدت زمان مشابه تنها در 10 در دستگاه ها نصب شد. به نظر می رسد که مشکلات مربوط به انتشارهای اولیه در طول این سال ها باعث شده تا کاربران تمایل کمتری به نصب به روز رسانی ها داشته باشند.
سیستم عامل iOS 11 نیز در این مورد استثنا نبوده و از هنگام عرضه مشکلات متعددی داشته است از جمله کند شدن سرعت برنامه ها، کم شدن عمر باتری و غیره. گرچه اپل برخی از این مشکلات را رفع کرده است اما احتمالاً همین موضوع باعث کاهش سرعت این به روز رسانی شده است.