هم رسان: برخی از اپلیکیشن ها اطلاعات مربوط به کاربران را جمع آوری می کنند و گاهی اوقات ما واقعا نمی دانیم که این کار برای چه منظوری انجام می شود. اما به نظر می رسد که اپل در اقدامی برای افزایش شفاف سازی ها تا حد امکان برای کاربران خود، یک آیکون حفظ حریم خصوصی برای دستگاه های آی او اس معرفی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا متوجه شوند چه زمانی اطلاعات شخصی شان جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این مطلب طبق گزارش توسعه دهنده @CraftyDeano است که تصویری از این آیکون جدید را به اشتراک گذاشته است که در نسخه بتای iOS 11.3 دیده شده است. طبق اطلاعات اپل، به نظر می رسد که این آیکون تنها در اپلیکیشن و یا قابلیتی از اپل ظاهر می شود که درباره اطلاعات شخصی شما سوال پرسیده می شود و اپل اشاره می کند که این مسئله در تمامی زمان ها اتفاق نمی افتد.

همچنین به نظر می رسد که این قابلیت نماد حریم خصوصی جدید به کامپیوترهای macOS نیز وارد خواهد شد و دستورالعمل مشابهی را دنبال خواهد کرد. این یک قابلیت خوشایند برای کسانی است که خواهان شفاف سازی های بیشتر در مورد عملکرد گوشی های همراه در مورد جمع آوری اطلاعات هستند. به احتمال زیاد این قابلیت جدید با توجه به واکنش های شدیدی ایجاد شده است که اپل درباره بحث های جنجالی throttling با آنها روبرو بوده است.
یکی از مواردی که متعهد به تغییر آن شده بود معرفی قابلیت های جدید در آی او اس بود که نحوه استفاده از باطری کاربر را به خوبی و وضوح نشان می دهند. همچنین انتظار می رود که علاوه بر این آیکون حفظ حریم خصوصی iOS 11.3 امکان غیرفعالسازی قابلیت throttling توسط کاربر را نیز معرفی کند.