هم رسان: شارژ بی سیم از قابلیت‌هایی بود که جای خالی آن در گوشی‌های آیفون احساس می‌شد اما در نهایت اپل گوشی‌های آیفون 8، 8 پلاس و 10 (ایکس) را با این قابلیت ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با وجود اینکه ممکن است استفاده از شارژ بی سیم در مقایسه با روش‌های شارژ سیمی بسیار راحت‌تر باشد اما این قابلیت همانند وای فای نقص‌هایی نیز دارد و آن این است که سرعت شارژ بی سیم کندتر از روش‌های معمول است.
اما خوشبختانه به روز رسانی iOS 11.2 این روند را برای دارندگان گوشی‌های جدید آیفون تغیر می‌دهد. گوشی‌های آیفون 8، آیفون 8 پلاس و 10 با استفاده از شارژ سریع وایرلس با سرعت 5 وات شارژ خواهند شد اما اپل پیش از این به مشتریان خود وعده داده بود که این سرعت با iOS 11.2 افزایش پیدا خواهد کرد. با نصب این به روز رسانی، گوشی‌های مذکور می‌توانند با سرعت 7.5 وات شارژ شوند.

در حال حاضر iOS 11.2 در مرحله بتا قرار دارد و هیچ اطلاعاتی از زمان انتشار آن در دست نیست. سومین نسخه بتا iOS 11.2 اخیراً برای توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان نسخه بتا منتشر شده است، بنابراین ظاهراً توسعه این سیستم عامل در مراحل پایانی است و به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود.