هم رسان: سیستم عامل iOS 11، ارتقاء بزرگی برای کاربران آیفون و آی پد است اما آیا همه افراد قادر به استفاده از آن خواهند بود؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از بتانیوز، طبق معمول، اپل پشتیبانی خود از دستگاه های قدیمی تر را برداشته و در حال حاضر دو گوشی آیفون و یک آی پد گرفتار این مسئله شده اند.
همانطور که شما ممکن است پیش بینی کرده باشید، دستگاه های مورد اشاره شامل قدیمی ترین آیفون و آی پد هستند که iOS 10، را اجرا می کنند؛ یعنی آیفون 5، آیفون 5c و نسل چهارم آی پد. تمام این دستگاه ها 32 بیتی هستند اما iOS 11 فقط از محصولات 64 بیتی پشتیبانی می کند.
اپل با معرفی نسخه بتا iOS 10 در اوایل 2017، توسعه دهندگان را برای این انتقال آماده کرده تا برنامه هایی ساخته شود که از سخت افزار 64 بیتی پشتیبانی کنند تا در نسخه جدید iOS 11 به خوبی کار کنند.

iOS 11معمولاً، اپل با معرفی سیستم عامل جدید تنها حمایت خود از قدیمی ترین آیفون و آی پد را متوقف می کند، اما این گوشی آیفون 5c نیز در فهرست محرومان قرار گرفته است. این گوشی درست یک سال پس از آیفون 5، در کنار آیفون 5s معرفی شد، اما احتمالاً دلیل عدم پشتیبانی اپل از آن به دلیل استفاده از سخت افزار مبتنی بر معماری 32 بیتی است.
فهرست محصولات مورد پشتیبانی توسط iOS11 عبارت اند از: آیفون 5s، آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6s، آیفون 6s پلاس، آیفون SE، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس.
در مورد آی پدها، iOS 11 از آی پد ایر، آی پد کوچک 2، آی پد ایر 2، آی پد کوچک 3، آی پد پرو 12.9 اینچی، آی پد کوچک 4، آی پد پرو 9.7 اینچی، نسل پنجم آی پد، نسل دوم آی پد پرو 12.9 اینچی، آی پد پرو 10.5 اینچی و نسل ششم آی پد تاچ حمایت خواهد کرد.